"Neftçi"nin futbolçusu Azər Salahlı Misli Premyer Liqasının 35-ci turunda "Səbail"ə 3:0 hesabı ilə qalib gəldikləri oyundan sonra QOL.az saytına açıqlama verib.
O, əvvəlcə oyun haqda təəssüratlarını bölüşüb: “Bizə qələbə lazım idi. Oyuna çox ciddi hazırlaşmışdıq. Turnir cədvəlində vəziyyəti bilirsiniz. Bizə nəticə lazım idi, bunu da bacardıq. İlk hissəni ehtiyatlı oynadıq. Çünki risk etmək istəmədik. İkinci hissədə isə vaxtın daraldığını görüb hücuma atıldıq. Bunun bəhrəsi olduğuna görə sevinirik. Qələbəyə görə sevincliyik”.
A. Salahlı birinci hissədə “Səbail”in daha hücum etməsinin səbəbini belə izah edib: "Səbail"in istəkli göründüyünü deməzdim. Biz sadəcə risk etmirdik. Çünki meydan amili də öz sözünü deyirdi. Süni ot örtüklü meydanda uzun müddətdir ki, oynamırdıq. Ona görə ehtiyat edirdik. Meydana öyrəşəndən sonra tempi artırdıq və istədiyimizə nail olduq".
30 yaşlı futbolçu öz oyununu da qiymətləndirib: “Öz oyunum normaldır. Hər şey qaydasındadır. Çempionatın sonuna çatdıqca oyunumda yüksəliş hiss edirəm. Bu, məni sevindirir”.
O, sonuncu turda “Sabah” ilə qarşılaşmaya ciddi yanaşacaqlarını bildirib: "Sabah"la oyun həlledici olacaq. Sevindirici hal odur ki, hər şey öz əlimizdədir. Qələbə qazanaraq Avropa Liqasına vəsiqə əldə edə və çempionatı ikinci yerdə başa vura bilərik. Bunun üçün də çalışacağıq. Hər şey öz əlimizdədir”.