Bu gün AFFA-nın növbəti Hesabat-Seçki Konfransı keçirilib.
QOL.az xəbər verir ki, konfransda AFFA-ın yeni prezidenti və İcraiyyə Komitəsinin üzvləri seçilib.
Toplantıda AFFA-nın baş katibi Sərxan Hacıyev, Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Çingiz Hüseynzadə, AFFA-nın Maliyyə və Mühasibatlıq Departamentinin rəhbəri Xalid Cavadov, UEFA İcraiyyə Komitəsinin üzvü Servet Yardımçı, FİFA-nın Avropa Milli Assosiasiyaları Departamentinin direktoru Elxan Məmmədov çıxış ediblər.
Sonra seçki keçirilib. Son 16 ildə AFFA-ya rəhbərlik etmiş Rövnəq Abdullayev namizədliyini irəli sürməyib. Bu dəfə yeganə namizəd SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf olduğundan o, AFFA-nın növbəti prezidenti seçilib. Beləliklə, R.Nəcəf Fuad Musayev, Ramiz Mirzəyev və Rövnəq Abdullayevdən sonra AFFA tarixində 4-cü prezident olub.
Bundan başqa konfransda AFFA İcraiyyə Komitəsinin yeni tərkibi də təsdiqlənib. İK yeni üzvlləri aşağıda adları qeyd edilən şəxslər olub (alnernativ namizədlər yoxdur):