"Real"ın qapıçısı Tibo Kurtua Çempionlar Liqasının 1/8 finalında "Liverpul"a 5:2 hesabı ilə qalib gəldikləri ilk oyundan sonra fikirlərini bildirib.
Qol.az UEFA-nın saytına istinadən xəbər verir ki, o, 2-ci qolu buraxdığı epizodda etdiyi səhvlə bağlı deyib: “Liverpul"un ikinci qolu vurduğum anda yıxıldım. Nəzarət məndə idi və ötürmə vermək istəyirdim, amma sonra gördüm ki, Salah dayandı və mən fikrimi dəyişib topu sağ ayağıma qoymaq qərarına gəldim və o, dizimdən sıçradı.
Amma Vinisiusun qolu komandamızı ruhlandırdı. Bundan sonra Alisson da mənimlə eyni anı yaşadı. "Real"ın əks-hücumlarda güclü olduğunu hamı bilir. Bizə iki sürətli qol kömək etdi. Sakit idik və ayağa qalxanda yaxşı oynayırıq".
Belçikalı qolkiper daha sonra vurğulayıb: ""Liverpul" azarkeşlərinin Modriç və Benzemanı alqışlaması sübut edir ki, burada insanlar böyük oyunçuları necə qiymətləndirməyi bilirlər".