- İlk olaraq, “Spartak”la səfərdəki matçı haqda fikirlərini bildirərdin.
- Oyun çox gərgin keçdi. Rəqib ilk hissədə iki qol vurmaqla, böyük üstünlük əldə etdi. Amma fasilədən sonra komandamız bir qədər fəallaşaraq, üstünlüyü ələ keçirdi. Sona yaxın Qutinin fərqlənməsi lap yerinə düşdü. Əgər o qolu vurmasaydıq, işimiz daha çətin olacaqdı.
- Sabahkı matç haqda nə düşünürsən?
- Nə düşünə bilərəm? Ancaq və ancaq qələbə. Mütləq rəqibi məğlub edərək, növbəti mərhələyə adlamalıyıq. Başqa heç bir nəticə haqda düşünmürük də. Mütləq lazımı nəticəni qazanmalıyıq.
- Bəs, bunun üçün nə etmək lazımdır?
- Meydana çıxıb, öz oyunumuzu oynamalıyıq. Rəqibə göz açmağa imkan verməməliyik. İlk dəqiqələrdən üstünlüyümüzü göstərməliyik. Çalışmalıyıq ki, orada buraxdığımız səhvləri təkrarlamayaq.
- Ümumiyyətlə, Trnavada nə baş vermişdi? İlk dəqiqələrdən komanda sanki özünü itirmişdi.
- Deməzdim özümüzü itirmişdik. Sadəcə olaraq, bir qədər müdafiədə səhvlərə yol verdik. Hər iki qolu standard vəziyyətdən buraxdıq. Yalnız ikinci hissədə özümüzə gələ bildik.
- Rəqib haqda nə deyə bilərsən? “Spartak” necə komanda təsiri bağışladı?
- Təbii ki, rəqibimiz yaxşı komandadı. Gözəl təsir bağışladılar. İlk dəqiqələrdən hücuma atıldılar və istəklərinə çatdılar. Buna görə də çalışmalıyıq ki, sabahkı oyunda həm hücumda etibarlı oynayaq, həm də müdafiədə diqqətli olaq. Qol buraxmaq heç cür planlarımıza uyğun deyil.
- “Inter”də yeni futbolçusan. Komandaya uyğunlaşmaqla bağlı problem yaşamadın?
- Yox, heç bir problem olmadı. Uşaqların əksəriyyətini əvvəldən də tanıyırdım. Bəziləri ilə də millidə birgə çıxış etmişik. Ona görə heç bir problem yaşamadım.