Bu gün Unibank Premyer Liqada 28-ci tura yekun vurulub. Qol.Az-ın məlumatına görə, son oyun günündə daha iki qarşılaşma keçirilib.
Günün ilk qarşılaşması Sumqayıtda baş tutub. Burada yerli "Sumqayıt" klubu öz meydanında "Kəpəz"i qəbul edib. Elitada qalmaq uğrunda mübarizə aparan Sumqayıt təmsilçisini bu görüşdə yalnız qələbə qane edirdi. Əks təqdirdə "Sumqayıt" vəziyyətini daha da çətinə salacaqdı. Lakin matçda sumqayıtlılar qələbə qazana biliblər.
Unibank Premyer Liqada 28-ci tura Tovuzda yekun vurulub. Burada "Turan" klubu Zaqatalanın "Simurq" komandası ilə münasibətlərinə aydınlıq gətirib. Təhlükəli zonada qərarlaşan hər iki komandanın dueli böyük maraq doğururdu. Bu görüşdə qələbə qazanacaq komanda elitada qalmaq yolunda önəmli addım atmış olacaqdı. Amma oyun heç-heçə yekunaşdı. Bu nəticəni isə "Turan" üçün məğlubiyyətə bərabər saymaq olar.
15 aprel (bazar)