Bu gün Unibank Premyer Liqasının XIX turdan təxirə salınmış oyunları keçirilib. Qol.Az-ın məlumatına görə, baş tutacaq 6 oyunla çempionatın təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.
Paytaxtın AZAL klubu doğma azarkeşləri önündə Sumqayıtın eyniadlı komandasını qəbul edib. Son turda səfərdə "Qarabağ"a 0:1 hesabı ilə uduzan "təyyarəçilər" bu görüşdə qələbə qazanmağa çalışacaqdı. Lakin Rafiq Mirzəyevin komandası rəqibini darmadağın edib - 6:3.
"Xəzər Lənkəran" klubu isə bu tur Tovuza səfər edib. Burada yerli "Turan" klubunun qonağı olacaq Lənkəran təmsilçisini yalnız 3 xal razı sala bilərdi ki, Cüneyt Biçərin komandası da bunun öhdəsindən gəlib. Branimir Subaşiçin matçın 2-ci dəqiqəsində vurduğu qol "Xəzər Lənkəran"a minimal hesablı qələbə qazandırıb - 1:0.
Digər görüş Gəncədə baş tutub. Burada yerli "Kəpəz" klubu doğma azarkeşləri önündə "Qəbələ"ni qəbul edib. Artıq ilk "altılığ"a vəsiqəni təmin edən "Qəbələ" klubu ən yaxın izləyicilərinə çatmaq arzusunda idi. Lakin görüş "Kəpəz"in qələbəsi ilə başa çatıb. Junivan Suaresin matçın son dəqiqəsində vurduğu qol meydan sahiblərinə əzmkar qələbə qazandırıb - 3:2.
Çempionatın II dövrəsinə yaxşı başlayan "Qarabağ" klubu isə bu tur evdə "Simurq"la qarşılaşıb. Getdikcə ən yaxın izləyiciləri ilə xal fərqini azaldan Ağdam təsmilçisi bu görüşün də əsas favoriti hesab olunurdu. Baş məşqçisi Sergey Yuranla yollarını ayıran Zaqatala təmsilçisi isə təhlükəli zonadan uzaqlaşmaq üçün bu görüşdə qələbə qazanmağa çalışacaqdı. Lakin rəqibinə heç bir şans verməyən Qurban Qurbanovun komandası inamlı qələbəyə sevinib - 2:0.
Turun mərkəzi görüşü isə paytaxtda baş tutub. Burada "Bakı" və "Neftçi" klubları üz-üzə gəliblər. Son turda "İnter"in məğlubiyyətsizlik seriyasına son qoymaqla diqqət çəkən "Bakı" "Neftçi"yə qalib gəlmək niyyətində idi. Lakin çempionatın lideri "Neftçi" buna imkan verməyib. Rəqibini 3 dəfə məyus edən "ağ-qaralar" görüşdən qalib ayrılmaqla liderliyini bir qədər də möhkəmləndirib.
Günün son qarşılaşması isə "Şəfa" stadionunda keçirilib. Burada yerli "İnter" klubu paytaxtın "Rəvan" komandasını qəbul edib. Son turda səfərdə "Bakı"ya məğlub olan "bankirlər" bu görüşün əsas favoriti hesab olunurlar. Kaxaber Sxadadzenin komandası bu oyunda qalib gəlməklə ən azı ikinci pillədəki mövqeyini qoruyacaq. İlk "altılıq"dan kənarda qalan "Rəvan" üçün bu görüş daha çox formal xarakter daşıyır.
7 mart (çərşənbə)