“Neftçi” ilə oyundan sonra matçın kasetinə bir daha baxdıq və həqiqətən də “Neftçi”nin ikinci qolu vurduğu epizoddan əvvəl Ahmet Dursuna qarşı qayda pozuntusu var idi”. Bu sözləri Qol.Az-a “Xəzər Lənkəran”ın mətbuat xidmətinin rəhbəri Tural Əsgərov deyib. Buna baxmayaraq, T.Əsgərov Anar Salmanovun idarəçiliyi ilə bağlı AFFA-ya şikayət etməyəcəklərini bildirib: “AFFA-ya rəsmi surətdə şikayət etmək fikrimiz yoxdur. Hakimliklə bağlı problemlərin olduğunu bilirik. Amma bir məsələ də var ki, AFFA bunların aradan qaldırılması üçün əlindən gələni edir. İkinci bir tərəfdən UEFA tərəfindən də qəbul olunmuş üç kriteriya var ki, yalnız bu halda hakimin səhvi nəticəyə təsir etmiş sayılır. Dünənki oyunda isə bu kriteriyalar yox idi. Amma biz “Xəzər Lənkəran” olaraq belə fikirdəyik ki, “Neftçi” qolu Ahmet Dursuna qarşı edilmiş qayda pozuntusundan sonra vurduğundan hakimin səhvini nəticəyə təsir etmiş saymaq olar”.