Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan millisi mart ayında Belarus və Haiti, iyunda isə Macarıstan və Latviya ilə qarşılaşacaq.
DÇ-2026-nın seçmə mərhələ oyunları öncəsi təşkil ediləcək beynəlxalq yoldaşlıq oyunlarındakı rəqiblərin səviyyəsi necədir? Bu görüşlər millimizə nə verə bilər? Bu suallarla Azərbaycanın Əməkdar Məşqçisi Ağasəlim Mircavadova müraciət etdik.
Millimizin keçmiş baş məşqçisi QOL.az-a açıqlamasında rəqiblərin bizə uyğun olduğunu deyib. O qeyd edib ki, daha səviyyəli komandalar Azərbaycan millisi ilə oynamaq istəmir:
“Bizim millinin də səviyyəsi o qədər yüksək deyil ki, daha üstün rəqiblər axtaraq. Bir çox komanda var ki, onlar Azərbaycan millisi ilə oynamaq istəmir. Onlar da səviyyəli rəqiblə oynamaq istəyir. Üstəlik Avropadan Azərbaycana gəlmək o komandalar üçün ağır olur. Həm də ona görə istəmirlər. Bizim üçün əsas odur ki, oyun olsun. Oynamaq çox vacibdir. Mən düşünürəm ki, rəqiblər normaldır. Onların arasında yalnız Latviya FİFA reytiqindində bizdən aşağı pillədədir. Qalanları bizi xeyli qabaqlayır. Ona görə də rəqiblərin səviyyəsi bizi qane etməlidir. Dünya çempionatının seçmə mərhələsindən əvvəl bu yoxlama görüşləri komandamıza fayda verəcək. Biz hələ bilmirik ki, millimizdə kimlər oynayacaq, heyət necə olacaq, amma istənilən halda sınaq matçlarının əhəmiyyəti böyükdür”.
Xatırladaq ki, Azərbaycan millisi martın 22-də Haiti, martın 25-də Belarus, iyunun 7-də Latviya, iyunun 10-da isə Macarıstan yığması ilə də yoldaşlıq görüşü keçirəcək.
DÇ-2026-nın favoritləri kimlərdir?
Vüsal Albaniyada daha bir qol vurdu - Video
"Bu stadionda "Şerif"in heyətində “Zirə”yə qarşı oynamışdım"