"Qarabağ"ın futbolçusu Andrey Lunyov Misli Premyer liqasının sonuncu turunda "Araz-Naxçıvan"la oyundan (2:2) sonra QOL.az saytına açıqlama verib.
O, əvvəlcə oyun və mövsüm barədə fikirləri ilə bölüşüb: “Oyunum uğursuz oldu. Mövsümü isə hələ tam qiymətləndirmək olmaz, çünki qarşıda kubok finalı var. Ondan sonra daha geniş danışmaq olar. Amma ümumən mövsümü stabil keçirdim. Yəni zədələrim olmadı. Bu, mənim üçün vacib idi. Sağlamlıqdan da əlavə, oyunumu da stabil saxlamaq vacib idi. Hesab edirəm ki, buna nail oldum”.
32 yaşlı qapıçı gələcək planları haqda belə deyib: “Planlarım barədə daha əvvəl demişdim. Ancaq mövsüm qurtarandan sonra bu barədə danışa bilərəm. Mövsüm isə kubokun finalından sonra bitir. Ondan sonra nəsə deyə bilərəm”.
Daha əvvəl mediada A. Lunyovun “Qarabağ”la qazanc problemləri olduğu barədə məlumatlar yayılmışdı. O, klubla heç vaxt heç bir problemin olmadığını bildirib.