“Komandamız bu gün Kiprə çatıb. Bizi vacib oyun gözləyir. Futbolçular da matçın əhəmiyyətini yaxşı dərk edirlər. Düşünürəm ki, sabah layiqli mübarizə aparacaq və istədiyimiz nəticəni alacağıq".
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri "Qəbələ"nin baş məşqçisi Elmar Baxşıyev Konfrans Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində səfərdə Kipr "Omoniya"sı ilə cavab oyunu öncəsi klubun saytına açıqlamasında deyib.
O, daha sonra bildirib: "İki matç arasında olan bir həftə ərzində heç nəyi dəyişmək mümkün deyil. Sevindiricidir ki, komanda oyundan sonra hər şeyə düzgün reaksiya verdi və qarşıdakı matça hazırlaşmağa başladı. Futbolçular da ilk qarşılaşmada yaxşı futbol göstərdiklərini dərk edirlər. Əlbəttə, sabah asan olmayacaq. Amma təslim olmaq fikrində deyilik. Azarkeşlərimiz bizimlə olmasa da, onları sevindirməyə çalışacağıq”.
Qeyd edək ki, sabah keçiriləcək "Omoniya" - "Qəbələ" görüşü Bakı vaxtı ilə saat 21:00-da başlayacaq. Bu komandalar arasında ilk matçda Kipr klubu 3:2 hesablı qələbə qazanıb.