“Yalnız növbəti mərhələyə yüksəlsək, qane olacağam. İstənilən yaxşı performans kiçik bir təsəlli olacaq. İlk oyunda minimal hesabla uduzduğumuz kimi oynamalıyıq. İkinci oyunda da yaxşı çıxış gözləyirəm".
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri "Napoli"nin baş məşqçisi Luçano Spaletti komandasının Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsində "Milan"la cavab matçı öncəsi deyib.
"Keyfiyyətlə, təzyiqlə oynamaq, boş yerlər axtarmaq, onlardan istifadə etmək, şans yaratmaq lazımdır. Biz futbol oynamağa ehtiyacı olan komandayıq, özbaşına oyunu dəyişə biləcək o qədər futbolçumuz yoxdur, biz daha çox komanda işinə köklənmişik" - deyə o bildirib.
Mütəxəsis görüşdə əlavə vaxt və penaltilər seriyasının olub-olmayacağı ilə bağlı deyib: "Hər şeyə hazır olmağa çalışırıq. Hazırda bir neçə futbolçumuz yoxdur. Penaltiləri məşq etdik. Fikrimcə, seriyada birinci olmaq daha yaxşıdır, çünki ikincini vuran penaltini şanslı olmaya bilər”.
Qeyd edək ki, bu gün keçiriləcək sözügedən görüş Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq. Bu komandalar arasında ilk oyunda Milan klubu 1:0 hesabı ilə qalib gəlib.