Konfrans Liqasında pley-off cütlükləri

Konfrans Liqasında pley-off cütlükləri
DÜNYA FUTBOLU 2 Avqust 2022 / 18:52 4034
-  A +

Bu gün Avropa Konfrans Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılıb.

Qol.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi “Neftçi”nin də rəqibi bəlli olub.

“Ağ-qaralar” 3-cü təsnifat mərhələsində Avstriyanın “Rapid” (Vyana) komandasını üstələyəcəyi təqdirdə, növbəti mərhələdə “Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Konyaspor” (Türkiyə) cütünün qalibi ilə üz-üzə gələcək. “Neftçi”nin cütünün qalibi pley-offdakı ilk matçını səfərdə keçirəcək.

Konfrans Liqasında pley-off mərhələsinin ilk oyunları avqustun 18-də, cavab matçları isə avqustun 25-də keçiriləcək.

Avropa Konfrans Liqası

Pley-off mərhələsi

"Maribor" (Sloveniya)/HJK (Finlandiya) – "Şaxtyor" (Soliqorsk)/ÇFR Kluj (Rumıniya)

RFS (Latviya)/"Hibernians" (Malta) – "Linfild" (Şimali İrlandiya)/"Sürix" (İsveçrə)

"Vikinqur" (İslandiya)/Lex (Polşa) – "Malmö" (İsveç)/Düdelanj (Lüksemburq)

Şemrok Rovers (İrlandiya)/Şkupi (Şimali Makedoniya) – "Ballkani" (Kosovo)/"Klaksvik" (Farer adaları)

"Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)/"Tobol" (Qazaxıstan) – "Olimpiakos" (Yunanıstan)/"Slovan" (Bratislava, Slovakiya)

SSKA (Sofiya, Bolqarıstan)/"Sent Patriks" (İrlandiya) – "Brondbü" (Danimarka)/"Bazel" (İsveçrə)

"Vaduts" (Lixtenşteyn)/"Konyaspor" (Türkiyə) – "Neftçi" (Azərbaycan)/"Rapid" (Avstriya)

"Spartak" (Trnava, Slovakiya)/"Rakuv" (Polşa) – "Slaviya" (Praqa, Çexiya)/"Panatinaikos" (Yunanıstan)

APOEL (Kipr)/"Kızıljar" (Qazaxıstan) – "Sepsi" (Rumıniya)/"Yurqarden" (İsveç)

"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) /Aris (Yunanıstan) – "Nitsa" (Fransa)

"Zarya" (Ukrayna)/"Universitatya"(Rumıniya) – "Luqano" (İsveçrə)/"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)

"Breydablik" (İslandiya)/"Başakşəhər" (Türkiyə) – "Lilleström" (Norveç)/"Antverpen" (Belçika)

"Dunayska Streda" (Slovakiya)/"Styaua" (Rumıniya) – "Vikinq" (Norveç)/"Slayqo Rovers" (İrlanidya)

AEK (Kipr)/Partizan (Serbiya) – "Levski" (Bolqarıstan)/"Hamrun Spartans" (Malta)

"Fiorentina" (İtaliya) – "Tvente" (Niderland)/"Çukariçki" (Serbiya)

"Vilyarreal" (İspaniya) – "Hayduk" (Xorvatiya)/"Vitoriya" (Portuqaliya)

"Köln" (Almaniya) – "Fehervar" (Macarıstan)/"Petrokub" (Moldova)

"Vest Hem" (İngiltərə) – "Viborq" (Danimarka)/"B-36 Torshavn" (Farer adaları)

KuPS (Finlandiya)/"Yanq Boyz" (İsveçrə) – "Payde" (Estoniya)/"Anderlext" (Belçika)

"Fənərbaxça" (Türkiyə)/"Slovaçko" (Çexiya) – AİK (İsveç)/"Şkendiya" (Şimali Makedoniya)

"Molde" (Norveç)/"Kişvarda" (Macarıstan) – "Volfsberger" (Avstriya)/"Qzira Yunayted" (Malta)

"Dandi Yunayted" (Şotlandiya)/"AZ Alkmaar" (Niderland) – "Riqa" (Latviya)/"Jil Visente" (Portuqaliya)


Son xəbərlər