"Beşiktaş" qrupda qaldı, "Sevilya" ilə "Başakşəhər"dən qələbə

"Beşiktaş" qrupda qaldı, "Sevilya" ilə "Başakşəhər"dən qələbə
DÜNYA FUTBOLU 8 Noyabr 2019 / 02:00 9821
-  A +

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 4-cü turuna yekun vurulub.

Qol.az xəbər verir ki, bu gün daha 23 oyun keçirilib.

Təmsilçimiz “Qarabağ” A qrupunda Bakıda heç-heçə etdiyi (2:2) APOEL-lə Kiprdə qarşılaşıb və 1:2 hesabı ilə uduzub. Qrupun digər oyununda isə "Sevilya" "Düdelanj"ın qonağı olub və 5:2 hesabı ilə qalib gəlib. Türkiyənin "Beşiktaş" klubu Portuqaliayda "Braqa"ya uduzub - 1:3. Bununla da ardıcıl 4-cüməğlubiyyətini alan "qara qartallar" qrupdan çıxmaq şansını itirib.

4-cü turun oyunlarından sonra "Sevilya", "Bazel" və "Seltik" növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edib.

Avropa Liqası

4-cü tur

A qrupu

21:55. APOEL (Kipr) - “Qarabağ” (Azərbaycan) - 2:1
Qollar:
Maksim Medvedev, 10 (0:1), Lukas Souza, 59 (1:1), İoannu, 88 (2:1)
Hakimlər: Manuel Şuttenqruber, Roland Brandner, Robert Steynaşer, Kristofer Yaqer (hamısı Avstriya).
Nikosiya. GSP stadionu

21:55. “Düdelanj” (Lüksemburq) - “Sevilya” (İspaniya) - 2:5
Qollar
: Dabbur, 18 (0:1), Əl Həddadi 27  (0:2), 33 (0:3), Dabbur, 36 (0:4), Əl Həddadi, 67 (0:5), Sinani, 69 (1:5), 80 (2:5)


1.

Sevilya

4

4

0

0

12:2

12

2.

APOEL

4

1

1

2

7:8

4

3.

Qarabağ

4

1

1

2

7:8

4

4.

Düdelanj

4

1

0

3

7:15

3



B qrupu

21:55. “Kopenhagen” (Danimarka) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 1:1
Qollar:  
Stage, 4 (1:0), Verbiç, 70 (1:1)

21:55. “Luqano” (İsveçrə) – “Malmö” (İsveç) - 0:0 

1.

Kopenhagen

4

1

3

0

4:3

6

2.

Dinamo  Kiyev

4

1

3

0

3:2

6

3.

Malmö

4

1

2

1

3:3

5

4.

Luqano

4

0

2

2

1:3

2



C qrupu

21:55. “Bazel” (İsveçrə) – “Xetafe” (İspaniya) - 2:1
Qollar:
Artur, 8 (1:0), Mata, 45-pen (1:1), Frey, 60 (2:1)

21:55. “Krasnodar” (Rusiya) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 3:1
Qollar:
Asan, 27-avtoqol (1:0), Fernandes, 34 (2:0), İqnatyev, 90+3 (3:0), Nvakaeme, 90+4 (3:1)

1.

Bazel

4

3

1

0

10:3

10

2.

Xetafe

4

2

0

2

4:4

6

3.

Krasnodar

4

2

0

2

6:8

6

4.

Trabzonspor

4

0

1

3

3:8

1



D qrupu

21:55. LASK (Avstriya) – PSV (Niderland) - 4:1 
Qollar:
Şvab, 5-pen (0:1), Ranfil, 56 (1:1), Frieser, 60 (2:1), Klauss, 77 (3:1), 82 (4:1)

21:55. “Rusenborq” (Norveç) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 0:2 
Qollar:
Koates, 16, Fernandes, 38

1.

Sportinq

4

3

0

1

7:4

9

2.

LASK

4

2

1

1

6:3

7

3.

PSV

4

2

1

1

8:7

7

4.

Rosenborq

4

0

0

4

1:8

0



E qrupu

21:55. ÇFR (Kluj, Ruminiya) – “Renn” (Fransa) - 1:0 
Qol:
Rondon, 87

21:55. “Latsio” (İtaliya) – “Seltik” (Şotlandiya) - 1:2
Qollar:
İmmobile, 7 (0:1), Forrest, 38 (1:1), Niçam, 90 (1:2)

1.

Seltik

4

3

1

0

7:3

10

2.

ÇFR

4

3

0

1

4:3

9

3.

Latsio

4

1

0

3

5:7

3

4.

Renn

4

0

1

3

2:5

1



F qrupu

21:55. “Standard” (Belçika) – “Ayntraxt” (Almaniya) - 2:1
Qollar
: Vanheusden, 56 (1:0), Kostiç, 65 (1:1), Lestoenne, 90 (2:1)

1.

Arsenal

4

3

1

0

11:3

10

2.

Standard

4

2

0

2

5:7

6

3.

Ayntraxt Frankfurt

4

2

0

2

4:6

6

4.

Vitoriya Qimareynş

4

0

1

3

3:7

1

 

G qrupu

00:00. “Feyenoord” (Niderland) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1
Qollar
: Berghuis, 18-pen (1:0), Speilmann, 71 (1:1)

00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Porto” (Portuqaliya) - 2:0
Qollar:
Morelos, 69, Davis, 73

1.

Yanq Boyz

4

2

1

1

6:4

7

2.

Reyncers

4

2

1

1

5:3

7

3.

Feyenoord

4

1

1

2

3:4

4

4.

Portu

4

1

1

2

3:6

4



H qrupu

00:00. “Espanyol” (İspaniya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 6:0 
Qollar:
Melendo, 4, Lopez, 19, Varqas, 36-pen, Kampuzano, 52, Pedrosa, 73, Ferreyra, 76

00:00. “Ferentsvaroş” (Macarıstan) – SSKA (Moskva, Rusiya) - 0:0 

1.

Espanyol

4

3

1

0

10:1

10

2.

Ludoqorets

4

2

0

2

8:8

6

3.

Ferençvaros

4

1

2

1

2:4

5

4.

SSKA

4

0

1

3

1:8

1



İ qrupu

00:00. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Sent-Etyen” (Fransa) - 2:2
Qollar
: Xazri, 24-pen, Kamara, 72 (0:2), Bezborodko, 84 (1:2), Zaderaka, 90+1 (2:2)

00:00. “Volfsburq” (Almaniya) – “Gent” (Belçika) - 1:3
 Qollar:
Viktor, 20 (1:0), Yaremçuk, 50 (1:1), Depoitre, 65 (1:2), Nqadyui, 76 (1:3)

1.

Gent

4

2

2

0

9:6

8

2.

Volfsburq

4

1

2

1

7:7

5

3.

Sent Etyen

4

0

3

1

6:7

3

4.

Aleksandriya

4

0

3

1

5:7

3


J qrupu

00:00. “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) – “Roma” (İtaliya) - 2:1 
Qollar:
Fazio, 35-avtoqol (1:0), 64 (1:1), Thuram, 90+5 (2:1)

00:00. “Volfsberq” (Avstriya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) - 0:3 
Qollar:
Viska, 76-pen, Krivelli, 84, 87

1.

Başakşəhər

4

2

1

1

5:5

7

2.

Borussiya Münhenqladbax

4

1

2

1

4:7

5

3.

Roma

4

1

2

1

7:4

5

4.

Volfsberger

4

1

1

2

5:5

4

 



K qrupu

00:00. “Braqa” (Portuqaliya) – “Beşiktaş” (Türkiyə) - 3:1
Qollar
: Paulinyo, 15 (1:0), Boyd, 29 (1:1), Paulinyo, 37 (2:1), Eduardo, 81 (3:1)
 

00:00. “Vulverhempton” (İngiltərə) – “Slovan” (Slovakiya) - 1:0
Qol:
Ximenes, 90+2 

1.

Braqa

4

3

1

0

8:4

10

2.

Vulverhemptom

4

3

0

1

4:2

9

3.

Slovan Bratislava

4

1

1

2

7:7

4

4.

Beşiktaş

4

0

0

4

4:10

0


L qrupu

19:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “AZ Alkmar” (Niderland) - 0:5 
Qollar:
Boadu, 29, Midtsyoe, 52, İdrissi, 57, Hatzidiakos, 76, Boadu, 77

00:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “Partizan” (Serbiya) - 3:0 
Qollar:
Qrenvud, 22, Martial, 33, Reşford, 49

 

1.

Mançester Yunayted

4

3

1

0

5:0

10

2.

AZ Alkmaar

4

2

2

0

13:2

8

3.

Partizan

4

1

1

2

4:7

4

4.

Astana

4

0

0

4

1:14

0

 

 

Daha çox


Son xəbərlər
16.11.19  22:52

Millimiz Uelsə uduzdu