Boksçumuz Anna Əlimərdanova qadınlar arasında yarımfinal mərhələsində rusiyalı Yelena Savelyeva ilə üz-üzə gəlib. Rəqibinə 0:3 (36:40, 37:39, 36:40) hesabı ilə uduzan Əlimərdanova finala yüksələ bilməyib. Nəticədə boksçumuz yarışı bürünc medalla başa vurub.
52 kq
Azərbaycan idmançısı Kollazo Sotomayor yarımfinal mərhələsində ukraynalı rəqibi Viktor Petrovla üz-üzə gəlib. Rəqibinə 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) hesabı ilə qalib gələn təmsilçimiz finala adını yazdırıb. O, həlledici görüşdə İtaliya boksçusu Vinçenzo Manqiakapre ilə münasibətlərinə aydınlıq gətirəcək. Döyüşün sabah, saat 19:15-də başlayacağı gözlənilir.
+91 kq
Yığmamızın medal ümidlərindən olan Məhəmmədrəsul Məcidov yarımfinal matçına çıxa bilməyib. Həkimlər 1/4 finalda türkiyəli boksçu Əli Dəmirəzənlə görüşdə ciddi zədə alan Məcidovun yarımfinal matçına çıxmasına icazə verməyib. Bununla da "Bakı-2015"də çıxışını yekunlaşdıran idmançımız yarışı bürünc medalla başa vurub.