"Bakı-2015" I Avropa Oyunlarında boks yarışlarının 1/4 final mərhələsi davam edir.
Qol.Az-ın məlumatına görə, bu gün daha 6 boksçumuz yarımfinala yüksəlmək uğrunda yarışıb.
Qeyd edək ki, dünən boksçularımızdan 4-ü Elvin Məmişzadə, Tayfur Əliyev, Teymur Məmmədov və Məhəmmədrəsul Məcidov yarımfinala yüksəlib.
23 iyun
1/8 finalda erməni əsilli Gürcüstan təmsilçisi Otar Eranosyanı mübarizədən kənarlaşdıran Albert Səlimov yarımfinala yüksəlmək uğrunda bolqarıstanlı Dmitri Elian ilə döyüşüb. Hər üç raundda rəqibindən üstün olan Səlimov yarımfinala yüksəlib. Boksçumuz yarımfinalda Sin Makkombla (İrlandiya) döyüşəcək. Qarşılaşma iyunun 26-da saat 13:00-da start götürəcək.
Yığmamızın üzvü Lorenzo Sotomayor mübarizəsini davam etdirir. O,
Bu çəkidə ölkəmizi təmsil edəcək Abdulqadir Abdullayev 1/4 finalda fransız Pol Bionqolo Omba ilə üz-üzə gəlib. Hər 3 raundda (30:27;
30:27; 30:27) qalib gələn təmsilçimiz ən azı bürünc medalı təmin edib. A.Abdullayev yarımfinalda Sadam Maqomedovla (Rusiya) gücünü yoxlayacaq. Görüş iyunun 26-da 14:30-da keçiriləcək.
54 kq
Qadın boksçularımızdan ilk olaraq rinqə Anna Əlimərdanova çıxıb. O, 1/4 finalda bolqarıstanlı Stanimira Petrova ilə döyüşüb. Rəqibinə 3:0 hesabı ilə qalib gələn idmançımız yarımfinala yüksəlib. O, finala gedən yolda rusiyalı Yelena Saveleva ilə üz-üzə gələcək. Görüş iyunun 25-i saat 12:00-da başlayacaq.
Yığmamızın digər üzvü Yelena Vıstropova yarımfinala gedən yolda Böyük Britaniya təmsilçisi Rayan Sandi ilə münasibətlərinə aydınlıq gətirib.Bu görüşdə britaniyalı idmançı 2:1 (39:36; 40:35; 37:38) hesabı ilə xeyrinə bitirib.