Çempionlar Liqasının 6-cı turunun "Leyptsiq" (Almaniya) - "Aston Villa" (İngiltərə) matçı bitəndən sonra həssas anlar yaşanıb.
QOL.az xəbər verir ki, "Leyptsiq Arena"da keçirilən görüş bitəndən sonra görüşün 4-cü hakimi Alessandro Ciallatini (Alessandro Giallatini) göz yaşlarının saxlaya bilməyib.
Bu zaman alman klubunun baş məşqçisi Marko Roze komandasının 2:3 hesablı məğlubiyyətini unudaraq Ciallatiniyə yaxınlaşıb, ona sarılıb və hakimə təsəlli verməyə çalışıb.
Ciallatininin ağlamasının səbəbi isə sonra müəyyənləşib. Marko Roze keçirdiyi mətbuat konfransında bildirib: "Hakimdən nələr olduğunu soruşdum. O dedi ki, 49 yaşı var və bu gün son matçına çıxır. Ona komandamızın formasını hədiyyə etdik".
Marko Roze Ciallatinini karyerasında idarə etdiyi oyunlara görə təbrik etdiyini, bundan sonra isə ailəsinə daha çox vaxt sərf edə biləcəyini deyib.
Qeyd edək ki, İtaliyanı təmsil edən Alessandro Ciallatini 2013-cü ildən FİFA referisidir. O, Avro-2020 və DÇ-2022-də də hakimlik edib.