“Azərbaycan çempionu ötən mövsüm “Bayer”i Avropa Liqasının 1/8 finalından çıxarmağa yaxın idi. Qurban Qurbanovun komandası hücumlarındakı təhlükə və universal taktika ilə öyünə bilər”.
QOL.az xəbər verir ki, bu fikirləri “Tottenhem”in şərhçisi Rob Deyli klubun saytına bildirib.
Komandanın hücumçusu Juninyonun “Qarabağ” üçün vacib oyunçu olduğunu qeyd edən Rob Deyli braziliyalının sürətinin onun əsas silahı və rəqib müdafiəçiləri üçün ciddi təhdid hesab edir.
Bu zaman “Bayer”lə matçda Juninyonun topu Conatan Tadan “oğurlayaraq” qol vurması yada salınıb.
Qeyd edilib ki, “Qarabağ” topa sahib olmağı sevən komandadır: “Onlar bunu “Dinamo” Zaqreblə ÇL-in pley-off mərhələsininin oyunlarında da etdilər. Lakin komanda ümumi nəticədə 0:5 hesabı ilə uduzdu.
Baş məşqçi Qurban Qurbanov 2008-ci ildən komandaya rəhbərlik edir. O, topa daha çox nəzarət etməyin tərəfdarıdır. 2012-ci ildə Barselonaya səfər zamanı Xosep Qvardiola ilə görüş onun dünya görüşünü daha da gücləndirdi. Amma şübhə var ki, bu gün onlar bir qrup hücumçu tərəfdən hiyləyə əl atsınlar”.
Qeyd edək ki, "Tottenhem" - "Qarabağ" oyunu bu gün Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq.