Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən Qala mərasimdə “Qarabağ” müxtəlif nominasiyalarda ən yaxşılar sırasında yer alıb.
QOL.az xəbər verir ki, buna komandanın il ərzində qazandığı nailiyyətlər səbəb olub. Klub 2022/23 mövsümündə Azərbaycan çempionu adını 10-cu dəfə qazanıb.
Ardıcıl 10-cu dəfə avrokubokların qrup mərhələsinə yüksələn “Qarabağ” Avropa Liqasında da tarixi uğura imza atıb. Qurban Qurbanovun komandası turnirin pley-off mərhələsinə yüksələn ilk Azərbaycan klubu kimi tarixə düşüb.
Bu uğurların nəticəsində "Qarabağ" İlin ən yaxşı kişi komandası seçilib. Mükafat klub prezidenti Tahir Gözelə təqdim olunub.
Komandanın baş məşqçisi Qurban Qurbanov iki mükafata layiq görülüb. Təcrübəli mütəxəssis İlin ən yaxşı məşqçisi adını qazanıb. Baş məşqçi həm də İlin Ədalətli oyun (Fair Play) mükafatı ilə təltif olunub.
Qurban Qurbanova həsr olunan “Stadionlar səssiz olanda” filmi də mükafatlandırılıb. Premyerası bu il olan film İlin ən yaxşı idman filmi nominasiyasında qalib gəlib. "Qarabağ" isə İlin ən yaxşı idman klubu nominasiyasında 3-cü olub.