"Yarımfinalda mübarizəni dayandırdığımız üçün məyusuq. Təəssüf ki, birinci oyunun ilk 15 dəqiqəsində uduzmuçduq. Cavab qarşılaşmasında şansımızdan istifadə etmək üçün bir neçə dəqiqəmiz oldu və bu, bizə kömək edə bilərdi. Ancaq fürsətlərdən yararlana bilmədik. Finala çıxmaq istəyirdik".
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri "Milan"ın baş məşqçisi Stefano Pioli Çempionar Liqasının yarımfinalında "İnter"lə cavab oyunundan (0:1) sonra deyib.
"Futbolçularımı heç nəyə görə qınaya bilmərəm, çünki onlar bütün güclərini sərf etdilər. Çalışdıq ki, öz futbolumuzu oynayaq və bütün enerjimizi meydanda verək. İndi biz mövsümü yüksək səviyyədə başa vurmalıyıq" - deyə o bildirib.
Mütəxəssis vurğulayıb ki, ilk oyunda 2 qol buraxmaları pis olub: "Yarımfinal matçında 12 dəqiqədən sonra 2 cavabsız qolla uduzanda böyük fərq yaranır. Hər iki oyunda da şanslarımızdan istifadə edə bilmədik. Hücumda təhlükəli deyildik. Bu da rəqibin müdafiədə etibarlı oyunundan irəli gəlirdi. Düzgün sürət nümayiş etdirmədik, ötürmələrdə çoxlu səhvlərə yol verdik."İnter" ilk fürsətdə qol vurdu, biz bunu edə bilmədik".