"Tottenhem"in baş məşqçisi Antonio Konte Çempionlar Liqasının 1/8 finalında "Milan"la oyunların nəticələrinə əsasən, mübarizəni dayandırmaları barədə danışıb.
Qol.az UEFA-nın saytına istinadən xəbər verir ki, "Tottenhem" ötən gecə cavab oyununda İtaliya klubu ilə qolsuz heç-heçə etsə də, ilk görüşdə uduzduğu (0:1) üçün mərhələni keçə bilməyib. Konte isə bu uğursuzluqla bağlı deyib:
“İlk oyunda hər iki komandada əsas oyunçu yox idi. "Milan" onları bugünkü oyun üçün sıraya qaytarmağı bacardı. Menyan onların komandasında çox vacib oyunçudur. Ayaqları ilə əla oynayır və təzyiqimizdən effektiv şəkildə xilas olurdu.
Qarşımıza ilk dəqiqələrdən irəli getmək və yüksək təzyiq göstərmək vəzifəsi qoymuşduq, lakin “Milan” bunun öhdəsindən yaxşı gəldi. Mən futbolçularımı qınaya bilmərəm, çünki onlar əllərindən gələni etdilər.
Biz keçən illə müqayisədə xeyli yaxşılaşmışıq və daha da yaxşı olmalıyıq. Düşünürəm ki, belə matçlarda bizə nəticəni xeyrimizə həll edə biləcək lider çatışmır. İndi biz Premyer Liqada yolumuza davam etməliyik və mövsümü bacardığımız qədər yaxşı başa vurmalıyıq”.