"Qalatasaray" "Latsio"nu məğlub etdi, "Fənərbaxça"dan heç-heçə

"Qalatasaray" "Latsio"nu məğlub etdi, "Fənərbaxça"dan heç-heçə
XƏBƏR 17 Sentyabr 2021 / 00:58 6091
-  A +

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 1-ci turuna yekun vurulub.

Qol.az xəbər verir ki, ikinci oyun günündə 8 qrupda 15 qarşılaşma keçirilib.

"Qalatasaray" "Latsio"nu qəbul edib və 1:0 hesabı ilə qalib gəlib. "Fənərbaxça" isə Almaniyada "Ayntraxt"ın (Frankfurt) qonağı olub və heç-heçə edib - 1:1.

A qrupu

23:00. "Bröndbü" (Danimarka) - "Sparta" (Praqa, Çexiya) - 0:0

23:00. "Reyncers" (Şotlandiya) - "Lion" (Fransa) - 0:2

Qollar: Ekambi, 23, Tavernier, 55-avtoqol

1 Lion 1 1 0 0 2 0 +2 3  
2 Sparta 1 0 1 0 0 0 0 1  
3 Bröndbü 1 0 1 0 0 0 0 1  
4 Reyncers 1 0 0 1 0 2 -2 0

 

B qrupu

23:00. "Monako" (Fransa) - "Şturm" (Qrats, Avstriya) - 1:0

Qol: Diatta, 66

23:00. PSV (Eyndhoven, Niderland) - "Real Sosyedad" (İspaniya) - 2:2

Qollar: Qötze, 31 (1:0), Yanuzay, 34 (1:1), İsak, 39 (1:2), Qakbo, 54 (2:2)

1 Monako 1 1 0 0 1 0 +1 3  
2 Real Sosyedad 1 0 1 0 2 2 0 1  
3 PSV 1 0 1 0 2 2 0 1  
4 Şturm 1 0 0 1 0 1 -1 0

 

C qrupu

23:00. "Lester" (İngiltərə) - "Napoli" (İtaliya) - 2:2

Qollar: Peres, 9 (1:0), Barnes, 64 (2:0), Osimhen, 69 (2:1), 87 (2:2)

1 Legiya 1 1 0 0 1 0 +1 3  
2 Napoli 1 0 1 0 2 2 0 1  
3 Lester 1 0 1 0 2 2 0 1  
4 Spartak Moskva 1 0 0 1 0 1 -1 0

 

D qrupu

23:00. "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə) - 1:1

Qollar: Özil, 10 (0:1), Lammers, 41 (1:1)

23:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Antverpen" (Belçika) - 2:1

Qollar: El Arabi, 52 (1:0), Samatta, 75 (1:1), Reabçuk, 87 (2:1)

1 Olimpiakos 1 1 0 0 2 1 +1 3  
2 Fənərbaxça 1 0 1 0 1 1 0 1  
3 Ayntraxt 1 0 1 0 1 1 0 1  
4 Antverpen 1 0 0 1 1 2 -1 0

 

E qrupu

“Qalatasaray” (Türkiyə) – “Latsio” (İtaliya)  -1:0
Qol: Strakoşa, 67-avtoqol

“Lokomotiv” (Moskva, Rusiya) – “Marsel" (Fransa)  - 1:1
Qollar: .Ünder, 59-pen (0:1), Anjorin, 89  (1:1)

1 Qalatasaray 1 1 0 0 1 0 +1 3  
2 Marsel 1 0 1 0 1 1 0 1  
3 Lokomotiv Moskva 1 0 1 0 1 1 0 1  
4 Latsio 1 0 0 1 0 1 -1 0

 

F qrupu

“Midtyulland” (Danimarka) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)  - 1:1
Qollar: İsaksen, 3 (1:0) Despodov, 32 (1:1)

“Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Braqa” (Portuqaliya) - 2:1
Qollar: Rodiç, 75 (1:0) Qaleno, 76 (1:1),  Katai, 85 (2:1)

1 Srvena Zvezda 1 1 0 0 2 1 +1 3  
2 Lüdoqorets 1 0 1 0 1 1 0 1  
3 Midtyulland 1 0 1 0 1 1 0 1  
4 Braqa 1 0 0 1 1 2 -1 0

 

G qrupu

“Bayer” (Almaniya) – “Ferentsvaroş” (Macarıstan) - 2:1
Qollar: Mae, 8 (0:1), Palasios, 37 (1:1), Virts, 69 (2:1)

“Betis” (İspaniya) – “Seltik” (Şotlandiya) - 4:3
Qollar: Miranda, 32. Xuanmi, 35; 53. B.İqlesias, 51 – Ayeti, 15. Yuranoviç, 27-pen. Ralston, 87

1 Real Betis 1 1 0 0 4 3 +1 3  
2 Bayer 1 1 0 0 2 1 +1 3  
3 Seltik 1 0 0 1 3 4 -1 0  
4 Ferentsvaroş 1 0 0 1 1 2 -1 0

 

H qrupu

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Vest Hem” (İngiltərə) - 0:2
Qollar: M.Antonio, 22. Rays, 50

“Rapid” (Vyana, Avstriya) – “Genk” (Belçika) - 0:1
Qol: Onuaçu, 90+2

1 Vest Hem 1 1 0 0 2 0 +2 3  
2 Genk 1 1 0 0 1 0 +1 3  
3 Rapid 1 0 0 1 0 1 -1 0  
4 Dinamo Zaqreb 1 0 0 1 0 2 -2 0
 

Daha çox


Son xəbərlər