"Bu mövsüm avrokuboklardakı ilk oyunumuz bütün xətlərdə yaxşı təşkil olunmuş rəqibə qarşı olacaq. Bu oyunlar diqqət tələb edir. Oz planımıza əməl etmək, qol vurmaq və evdəki cavab görüşünə yaxşı nəticə ilə getmək lazımdır”.
Qol.az omonoianews.com-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Kipr "Omoniya"sının baş məşqçisi Sofronis Avqusti Konfrans Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində "Qəbələ"yə qarşı səfərdə keçirəcəkləri ilk oyun haqqında danışarkən deyib. O, görüşdən əvvəl təşkil olunan mətbuat konfransında matça yaxşı hazırlaşdıqlarını bildirib:
"Komandanın hazırkı durumundan razıyam. Erakoviçin zədəsi olmasaydı, daha yaxşı olardı. "Omoniya"da olan hər bir futbolçu burada təsadüfi deyil. Komanda və futbolçular hazırlıq prosesində əllərindən gələni etdilər. Lazımi səviyyədə hazırlaşmışıq, onlara çox inanıram. Məqsəd növbəti mərhələyə yüksəlməkdir. "Qəbələ"nin özünəməxsus oyun fəlsəfəsi var. Amma bizim də "Qəbələ" ilə oyun üçün planımız var və onu meydanda reallaşdırmalıyıq".
Mütəxəssis yeni transferləri Veljko Simiçin hazırlıq səviyyəsi barədə də danışıb: “O, tam hazır deyil, amma vəziyyəti yaxşıdır. Simiç bizim üçün qol şansları yaradacaq".
Qeyd edək ki, iyulun 27-də Qəbələ şəhər stadionunda keçiriləcək oyun saat 20:00-da başlayacaq.