"Qarabağ" çox yaxşı komandadır. Çempionlar Liqasında çıxış ediblər. Bu mövsüm ÇL-də pley-offa qədər irəlilədilər. Belçika klubları baxıb öyrənməlidir ki, bunu necə etmək olar, necə gəlib ora çatmaq olar, örnək götürülməlidir. Polşa, Macarıstan, İsveçrə çempionlarını uddular. Avropa Liqasında üç böyük ölkənin klubları ilə qarşılaşdılar. "Frayburq"la çox yaxşı oynadılar, həmin matça baxdım. 10 nəfərlə qalanda da üstün futbol nümayiş etdirmişdilər. "Qarabağ"da baş məşqçisinin təsiri üst səviyyədədir və onun sayəsində buralara gəlib çıxıblar".
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri Belçika "Gent"inin baş məşqçisi Heyn Vanhazebruk Konfrans Liqasının pley-off mərhələsində sabah keçiriləcək "Qarabağ"la ilk oyun öncəsi təşkil olunan mətbuat konfransında deyib.
O, "Qarabağ"ın evdə iki dəfə Belçika klubları - "Brügge" və "Anderlext"i məğlub etməsi ilə bağlı söyləyib: "Bu oyunlar uzun zaman öncə idi. Biz də önəmli oyunçularımızı itirmişik. Səhv etmirəmsə, bu mövsüm "Qarabağ" evdə bir dəfə məğlub olub. Ötən mövsüm "Marsel"ə uduzublar. Bizim üçün çətindir. Çünki 30 min azarkeş qarşısında oynayacağıq. Bu, bizi həyəcanlandırır. Çətin oyun olacaq.
Mütəxəssisin sözlərinə görə, bu matçda qələbə çox yaxşı olardı: "Amma bərabərlik də önəmlidir. İşimizi öz evimizdə həll etməli olacağıq. Az top fərqi ilə uduzmaq belə, yaxşı nəticə sayıla bilər. Unutmayaq ki, "Qarabağ" həm də səfərdə yaxşı oynayır. Bu mövsüm səfərdə "Olimpiakos"u, "Ferentsvaroş"u məğlub ediblər. Bu, o deməkdir ki, "Qarabağ" həm evdə, həm də səfərdə çox yaxşı nəticə göstərir.
Vanhazebruk beş saatlıq uçuşun komandaya təsir etmədiyini söyləyib: "Rəqib də eyni yolu qət edəcək. Belə bəhanələrin arxasında gizlənmək lazım deyil".
Mütəxəsissis daha sonra deyib: "Qarabağ"a "Qafqazın "Barselona"sı deyildiyini bilmirdim. Amma meydanda çox yaxşı oyun göstərirlər".
O, "Gent"in "Qarabağ"dan qorxmadığını deyib: "Qarabağ"a hörmətimiz var. Biz "Tottenhem"ə qarşı da oynamışıq. Qorxmaq lazım deyil. Biz "Qarabağ"dan qorxmuruq".