Avropa Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turunda sabah Fransa “Nant”ı ilə qarşılaşacaq “Qarabağ” səfər matçında dəstəksiz qalmayacaq.
Qol.az xəbər verir ki, Nant Fransada azərbaycanlıların ən çox yaşadığı şəhərlərdən biridir. Bu şəhərdə təxminən 4 minədək azərbaycanlı yaşayır. "Qarabağ" klubunun mətbuat xidmətindən Qol.az-ın Nanta ezam olunan müxbirinə bildirilib ki, oyun günü stadiondan “Qarabağ”ı 400-500-dək azarkeşin dəstəkləyəcəyi gözlənilir. Bu rəqəmin matç saatına kimi artma ehtimalı da var.
Qeyd edək ki, Fransada yaşayan azərbaycanlılardan bir qrupu dünən hava limanında "Qarabağ" komandasını qarşılayaraq onıara dəstək ifadə ediblər. Sabah keçiriləcək “Nant” – “Qarabağ” matçı Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq.
Əlavə edək ki, Nant şəhərinin 310 min əhalisi var. Yerli komanda oyunlarını 37 min tamaşaçı tutumu olan "Bojuar" arenasında keçirir.