"Olimpiakos"un baş məşqçisi Xose Miçel Avropa Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turunda oktyabrın 13-ü "Qarabağ"a qarşı keçirilən oyun öncəsi komandanın müdafiəçiləri və qapıçılarını təlimat üçün otel otağına toplayıb.
Qol.az Yunanıstan mətbuatına istinadən xəbər verir ki, o, müdafiədə müşahidə oluna problemləri düzəltmək üçün bu addımı atıb. Miçel 6 mərkəz müdafiəçisi - Papastatopulos, Ba, Sisse, Ntoi, Kalogeropulos və Vrsalko, eləcə də üç qapıçı -Pasxalakis, Tsolakis və Papadoudisu oktyabrın 13-ü günorta saatlarında yanına çağırıb.
Həmçinin oxuyun: “Qarabağ” və “Olimpiakos” rəsmilərinin görüşündən maraqlı görüntülər
İspan məşqçi onlara necə inkişaf etmələrini istədiyi və topu müdafiədən necə çıxarmaq barədə videolar nümayiş etdirib. "Müdafiəçilər yaxşı dövriyyəyə malik olmalı və bir-birləri ilə sıx əməkdaşlıq etməlidirlər" - deyə mütəxəssis onlara bildirib.
Miçel öz fəlsəfəsini müxtəlif yollarla futbolçularına ötürməyə çalışıb.
Qeyd edək ki, "Qarabağ" - "Olimpiakos" görüşü qolsuz bərabərliklə başa çatıb. Bu komandalar arasında Yunanıstandakı 3-cü tur matçında Ağdam təmsilçisi 3:0 hesabı ilə qalib gəlmişdi.