"Bugünkü oyuna görə uşaqlarla fəxr edirəm. Xarakter göstərdik, adlı-sanlı rəqibdən qorxmadıq, hücum futbolu sərgilədik".
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri "Sabah"ın baş məşqçisi Murad Musayev Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsində Bakıda "Partizan"a qalib gəldikləri ilk oyundan (2:0) sonra təşkil olunan mətbuat konfransında deyib.
O, qələbəyə baxmayaraq, mərhələ adlamaq üçün şansların bərabər olduğunu qeyd edib: "Penaltidən yararlana bilməsək də, toparlandıq və 2 qol vurduq. Şanslar bərabərdir. Addım-addım gedəcəyik. Qarşıda "Sumqayıt"la matç var. Bir həftə sonra isə Belqradda çətin oyunumuz olacaq. Oyuna gələn azarkeşlərə təşəkkür edirəm. Bu gün onların dəstəyi bizim üçün çox vacib idi. Onların sayəsində bu qələbəni qazandıq. Bu gün rəqibin güclü tərəflərini bağladıq, onlara imkan vermədik. Qələbəmizdə faktorlar çoxdur".
Mütəxəssis xeyli sayda qol şanlarını əldən verməklərinə də toxunub: "Hər gün çalışırıq. Oyunçularımız üzərində də təzyiq var. Onlar üçün yeni təcrübədir. Bir neçə qol imkanından yararlana bilməsək də, nəticəni xeyrimizə dəyişə bildik".
M.Musayev futbolçuları Vinsent Till və Jarl Marqaritanın oyununa da toxunub: "Burada kiminsə fərdi oyununu dəyərləndirmək düzgün olmazdı. Qalib gəlmişik və oyunçularımdan məmnunam".
O, Belqradda keçiriləcək cavab oyunu haqda bunları deyib: "Belqradda daha çətin olacaq. Azarkeşləri önündə oynayacaqlar. Möhtəşəm fanatları var. Bu gün bir az hava da bizə kömək oldu. Rəqib üçün çox çətin idi. Məni üzən hallar da var, Elvin, İrasabal zədəlidir, Mikelsin situasiyasını da bilirsiz. Müəyyən dəyişikliklər etməli olacağıq. Bu tempi saxlamağa çalışacağıq".
M.Musayev "Rusiya mətbuatına açıqlamanızda gənclikdə partlayıcı vasitələrdən istifadə etməyi sevdiyini bildirmişdiniz. ndi bugünkü qələbəni elə qeyd edəcəksiz" sualına belə cavab verib: "Yəqin, düzgün başa düşməmisiz. Mən futbol məşqçisiyəm, priotexniki vasitələrdən istifadə etmirəm".
Baş məşqçi yeni transferlər etmək istədiklərini də bildirib: "Əlbəttə, önəmli olan strukturdur. Bunu sona kimi saxlaya bilsək, düz oynasaq çox yaxşı çıxış edəcəyik. Ötən il Kaşuk və Mikels qollar vurmuşdu, amma bu, komandanın məhsulu idi. Yusif qapıda etibarlı çıxış edir, ona da komanda yoldaşlarının köməyi var. İntizamı saxlasaq, yaxşı olacaq. Amma yenə transferlərə ehtiyacımız olacaq. "Partizan"la cavab oyununa qədər yox transfer gözlənilmir. Kimisə gətirsək belə, sifariş edə bilməyəcəyik".
Bu gün avrokuboklarda "Sabah" 3-cü, "Partizan" 300-cü oyununu keçirdi. M.Musayev "Bu gün bir cavan qocaya dərs keçdi" ifadəsinə münasibət bildirb: "Komandamla fəxr edirəm. Hələ ilk oyun bitib. Qarşıda çətin cavab görüşü olacaq. İşin yarısını görmüşük. Tarixi qələbə qazandıq, amma sakit qalıb, növbəti oyunu gözləməliyik".