DÇ-2018-in təqvimi

DÇ-2018-in təqvimi
DÇ-2018 12 İyun 2018 / 16:40 8929
-  A +

2 gün sonra Rusiyada futbol üzrə dünya çempionatı start götürəcək. Qol.az-ın məlumatına görə, mundialda iştirak edəcək 32 komanda 8 qrupda yarışacaq.
 
14 iyun – 15 iyul tarixləri arasında keçiriləcək çempionatın təqvimini təqdim edirik:
 

A qrupu

1-ci tur

14 iyun

19:00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı

15 iyun

16:00. Misir – Uruqvay
 

2-ci tur

19 iyun

22:00. Rusiya – Misir

20 iyun

19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı
 

3-cü tur

25 iyun

18:00. Uruqvay – Rusiya

18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir


B qrupu

1-ci tur

15 iyun

19:00. Mərakeş – İran

22:00. Portuqaliya – İspaniya


2-ci tur

20 iyun

16:00. Portuqaliya – Mərakeş

22:00. İran – İspaniya
 

3-cü tur

25 iyun

22:00. İran – Portuqaliya

22:00. İspaniya – Mərakeş
 

C qrupu

1-ci tur

16 iyun

14:00. Fransa – Avstraliya

20:00. Peru – Danimarka
 

2-ci tur

21 iyun

16:00. Danimarka – Avstraliya

19:00. Fransa – Peru


3-cü tur

26 iyun

18:00. Danimarka – Fransa

18:00. Avstraliya – Peru
 

D qrupu

1-ci tur

16 iyun

17:00. Argentina – İslandiya

23:00. Xorvatiya – Nigeriya


2-ci tur

21 iyun

22:00. Argentina – Xorvatiya

22 iyun

19:00. Nigeriya – İslandiya
 

3-cü tur

26 iyun

22:00. Nigeriya – Argentina

22:00. İslandiya – Xorvatiya
 

E qrupu

1-ci tur

17 iyun

16:00. Kosta-Rika – Serbiya

22:00. Braziliya – İsveçrə

 
2-ci tur

22 iyun

16:00. Brazilya – Kosta-Rika

22:00. İsveçrə - Serbiya

 
3-cü tur

27 iyun

22:00. Braziliya – Serbiya

22:00. İsveçrə - Kosta-Rika

 
F qrupu

1-ci tur

17 iyun

19:00. Almaniya – Meksika

18 iyun

16:00. İsveç – Cənubi Koreya
 

2-ci tur

23 iyun

19:00. Cənubi Koreya – Meksika

22:00. Almaniya – İsveç
 

3-cü tur

27 iyun

18:00. Meksika – İsveç

18:00. Cənubi Koreya – Almaniya
 

G qrupu

1-ci tur

18 iyun

19:00. Belçika – Panama

22:00. Tunis – İngiltərə
 

2-ci tur

23 iyun

16:00. Belçika – Tunis

24 iyun
16:00. İngiltərə – Panama

 
3-cü tur

28 iyun

22:00. İngiltər – Belçika

22:00. Panama – Tunis
 

H qrupu

1-ci tur

19 iyun

16:00. Kolumbiya – Yaponiya

19:00. Polşa – Seneqal


2-ciI tur

24 iyun

19:00. Yaponiya – Seneqal

22:00. Polşa – Kolumbiya
 

3-cü tur

28 iyun

18:00. Seneqal – Kolumbiya

18:00. Yaponiya – Polşa. Volqoqrad
 

1/8 final mərhələsi

30 iyun

18:00. C qrupunun 1-cisi – D qrupunun 2-cisi

22:00. A qrupunun 1 – B qrupunun 2-cisi

1 iyul

18:00. B qrupunun 1-cisi – A qrupunun 2-cisi

22:00. D qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi

2 iyul

18:00. E qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi

22:00. G qrupunun 1-cisi – H qrupunun 2-cisi

3 iyul

18:00. F qrupunun 1-cisi – E qrupunun 2-cisi

22:00. H qrupunun 1-cisi – G qrupunun 2-cisi
 

1/4 final mərhələsi

6 iyul

18:00. A1/B2 cütünün qalibi – C1/D2 cütünün qalibi

22:00. E1/F2 cütünün qalibi – G1/H2 cütünün qalibi

7 iyul

18:00. F1/E2 cütünün qalibi – H1/G2 cütünün qalibi

22:00. B1/A2 cütünün qalibi – D1/C2 cütünün


Yarımfinal mərhələsi

10 iyul

22:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi

11 iyul

22:00. 3-cü cütün qalibi - 4-cü cütün qalibi
 

3-cü yer uğrunda oyun

14 iyul

18:00. 1-ci cütün məğlubu – 2-ci cütün məğlubu
 

Final

15 iyul

19:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi


Qeyd edək ki, oyunların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.

 

Daha çox


Son xəbərlər
22.10.18  16:34

Kozakın yerinə Qapal