"Şamaxı"nın baş məşqçisi Ayxan Abbasov Misli Premyer Liqasının 17-ci turunda doğma meydanlarında "Səbail"lə 0:0 hesablı heç-heçə etdikləri oyunla bağlı fikirlərini bölüşüb.
"Bilirdik ki, oyunun gərginliyi yüksək olacaq. Hər iki komandaya xal lazım idi. Digər tərəfdən hava şəraiti başqa bir çətinlik yaratdı. Belə meydançada oynamaq çox çətindir. Xarakter göstərdik. Hər iki komandanı təbrik edirəm. Ən əsası odur ki, bu gün zədələr olmadı. İki komanda da standart vəziyyətlərə bel bağlamışdı. Hər komandada da bu cür vəziyyətdən fürsətlər oldu. Bizim üçün önəmli 1 xaldır".
Mütəxəssis qış fasiləsindən sonra fərqli "Şamaxı" görəcəyimizi bildirib: "Çox böyük itkilərimiz var. Qış fasiləsinə qədər mübarizə aparacağıq. "Şamaxı" olaraq digər məqamda qalib gəlirik ki, yeni adlar meydana çıxır. Gənc futbolçularımız çox şans qazanırlar. Çətindir. Amma səbr etməliyik. Rəhbərliklə bu haqda danışırıq. İnşallah, qışdan sonra tam başqa "Şamaxı" görəcəyik. Mən buna inanıram.
Boş mövqeləri yeni futbolçularla gücləndirəcəyik. Sona qədər bu mübarizədə olacağıq. Məncə, bu hadisələrin klub olaraq böyüməyimizdə köməyi olacaq. Hər kəsi səbrli olmağa çağırıram. Bilirəm ki, azarkeşlərimiz bizdən qələbə gözləyirlər. Amma, həqiqətən də, bu mübarizədə bizə köməkləri lazımdır. Bu dəqiqə bir-birimizə ancaq dəstək verməliyik. İnşallah, gələn oyunlara hazırlaşacağıq".