"İnter" Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində "Bodo/Qlimt"lə səfər matçını keçirdikləri "Asmpira" stadionundakı süni meydançanın vəziyyətindən UEFA-ya rəsmi şikayət edib.
QOL.az xəbər verir ki, bu barədə "La Gazetta dello Sport" məlumat yayıb.
Sözügedən görüşdə "İnter" 1:3 hesabı ilə uduzub. Komandanın baş məşqçisi Kristian Kivu da matçdan sonra açıqlamasında süni meydançanın vəziyyətindən narazı olduğunu bildirib.
Milan klubu hesab edir ki, Norveç təmsilçisinin arenasındakı meydançanın keyfiyyəti əsas Avropa yarışlarının standartlarına cavab vermir. Ona görə də "İnter" UEFA-ya rəsmi şikayət ünvanlayıb.
Oyundan əvvəl pis hava şəraiti səbəbindən stadiondan 80 ton qar təmizlənib və meydançada ciddi qüsurlar görünüb. Qar yağmazdan əvvəl belə, "İnter" oyunçularının təhlükəsizliyindən ehtiyat edərək qeyri-rəsmi olaraq UEFA-ya şikayət etmişdi.
Matçda "İnter"in hücumçusu Lautaro Martinez baldır əzələsindən zədələnib və 61-ci dəqiqədə əvəzlənib. Son anda meydana daxil olan yarımmüdafiəçi Pyotr Zielinski də zədə alıb. "İnter"in yarımmüdafiəçiləri Davide Frattesi və Hakan Çalhanoğlu ehtiyat tədbiri olaraq oyunu buraxıblar.
Klub isə futbolçularının zədələnməsinə və tam heyətdən yararlana bilməməklərinə görə "Bodo/Qlimt"i günahlandırıb.