"Çelsidə olduğum müddətdə kokain qəbul etmək karyeramda verə biləcəyim ən pis qərar idi. Mən tənha və kədərli idim, amma nə depressiya, nə də başqa bir şey mənim hərəkətlərimə haqq qazandırmırdı".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Neftçi"nin sabiq baş məşqçisi Adrian Mutu "The Telegraph"a açıqlamasında deyib.
2004-cü ilin sentyabrında "Çelsi"də çıxış edərkən dopinq testinin nəticəsində Mutunun qanında kokain aşkarlanıb. Bu haqda danışan rumıniyalı mütəxəssis London klubunda gənc yaşlarında oynadığını və böyük səhv etdyini bildirib: "Çelsi"nin narkotiklərə qarşı sıfır tolerantlıq siyasəti var idi və düşünürəm ki, bu ədalətli idi. Mən səhv etdim, yolumu azdım və bunun bədəlini ödədim. Mən çaşqın idim. Belə bir həyata öyrəşməmişdim və buna hazır deyildim. "Çelsi"yə şəxsi həyatımda çətin bir dövrdə gəldim və bir çox bəhanə və yalanların əsiri oldum. Çox gənc və çox tənha idim. Kömək istəməli idim, amma bunu etmədim. Həyatda baş verən hər şeydən dərs çıxarırsan və bu təcrübə məni daha yetkin və özünü dərk edən biri etdi".
Qeyd edək ki, Adruan Mutu 2003/2004 mövsümündə "Çelsi"də çıxış edib və 27 oyunda 6 qol urub. O,2023/24 mövsümündə 5 ay “Neftçi”də işləyib.