Futbol dünyası 16 yaşlı bu “Barselona”lıdan danışır – atasından açıqlamalar
DÜNYA FUTBOLU 26 Avqust 2019 / 18:36 7991
Dünən, “Betis”lə matçda “Barselona”nın heyətində 16 yaş 300 günlüyündə debüt edən Bissau-qvineyalı Ansu Fatinin atası Bori Fati açıqlama verib.
Qol.az “Marca”ya istinadən xəbər verir ki, o deyib: “Bu, mənim həyatımda ən xoşbəxt gündür. Ansu deyəndə ki, Valverde onu oyuna çağırıb, mən və həyat yoldaşım sevincimizdən az qala ağlayacaqdıq. Meydana çıxanda isə biz dedik: bu ola bilməz! Həmin an sanki göyün yeddinci qatında idik”.
O bildirib ki, “Sevilya” və “Real” Ansuya yaxşı pul təklif edib: “Onların şərti “Barselona”dan yaxşı idi. Amma biz “Barsa”nı seçdik. Çünki onlar hazır müqavilə gəlmidişlər və bizi inandıra bildilər. “Real” həqiqətən çox pul təklif edirdi. Sonra Albert Puç gəldi. Bildirdi ki, onların dəqiq planı var bir neçə il sonra Ansu əsas komandada olacaq. Biz oğlumuzun belə futbolçularla oynayacağını təsəvvürümüzə gətirə bilməzdik”.