"Bizi İrlandiya klubu ilə çox ağır oyun gözləyir. Sabah keçiriləcək oyunda qalib gəlmək üçün şansımız var. Çalışacağıq ki, əlimizə düşən fürsətlərdən maksimum istifadə edək".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri “Sabah”ın baş məşqçisi Krunoslav Renduliç Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsində İrlandiya “Sent Patriks Atletik”i ilə keçirəcəkləri oyundan əvvəl təşkil olunan mətbuat konfransında deyib.
Xorvatiyalı mütəxəssis görüşə hazır olduqlarını bildirib: “İrlandiyadakı ilk qarşılaşmamızda istədiyimiz kimi oyun nümayiş etdirə bilmədik. Doğrudur, müdafiədə müəyyən çətinliklərimiz var. Bəzi oyunçularımız zədəlidir. Amma hazırlıqlarımız davam edir. Təbii ki, məqsədimiz qruplara qalmaqdır. Əgər bunu bacarsaq, “Sabah” üçün möhtəşəm tarixi uğura imza atmış olarıq”.
O, Azərbaycan çempionatında uğursuz başlanğıca da aydınlıq gətirib: “Təbii ki, bütün komandalar qalib gəlmək üçün meydana çıxır. “Şamaxı” ilə oyunda 3 xalı biz almaq istəyirdik, amma alınmadı, məğlub olduq. Premyer Liqada əsas hədəfimiz “Qarabağ”la başa-baş mübarizə aparmaqdır. Bu tempdə davam etsək, hər kollektivlə bacara bilərik”.
Qeyd edək ki, sabah “Bank Respublika Arena”da keçiriləcək “Sabah” – “Sent Patriks Atletik” qarşılaşması saat 20:00-da başlayacaq. Komandalar arasında ilk oyun İrlandiya təmsilçisinin 1:0 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb (AZƏRTAC).