Azərbaycan Premyer Liqası,
2023/24 mövsümünün
Təqvimi
I dövrə
1-ci tur
4-6 avqust
“Turan Tovuz” – “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” (Ağdam) – “Zirə” (Bakı)
“Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı)
“Səbail” (Bakı) – “Sumqayıt”
“Sabah” (Bakı) – “Qəbələ”
7 avqust: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off -mərhələsinin püşkatması
8-9 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları
10 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları
2-ci tur
11-13 avqust
“Araz-Naxçıvan” - “Qəbələ”
“Sumqayıt” - “Sabah”
“Neftçi” - “Səbail”
“Zirə” - “Kəpəz”
“Turan Tovuz” - “Qarabağ”
15 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları
16 avqust: UEFA Superkuboku (Afina, Yunanıstan)
17 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları
3-cü tur
18-20 avqust
“Qarabağ” - “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” - “Turan Tovuz”
“Səbail” - “Zirə”
“Sabah” - “Neftçi”
“Qəbələ” - “Sumqayıt”
22-23 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları
24 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları
4-cü tur
25-27 avqust
“Araz-Naxçıvan” - “Sumqayıt”
“Neftçi” - “Qəbələ”
“Zirə” - “Sabah”
“Turan Tovuz” - “Səbail”
“Qarabağ” - “Kəpəz”
29-30 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
31 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
31 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması
1 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması
5-ci tur
1-3 sentyabr
“Kəpəz” - “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” - “Qarabağ”
“Sabah” - “Turan Tovuz”
“Qəbələ” - “Zirə”
“Sumqayıt” - “Neftçi”
9 sentyabr: AÇSO – Azərbaycan – Belçika
12 sentyabr: YO - Azərbaycan – İordaniya
12 sentyabr: U-21 AÇSO - Serbiya – Azərbaycan
6-cı tur
15-17 sentyabr
“Araz-Naxçıvan” - “Neftçi”
“Zirə” - “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” - “Qəbələ”
“Qarabağ” - “Sabah”
“Kəpəz” - “Səbail”
19-20 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu
21 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu
7-ci tur
22-24 sentyabr
“Səbail” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Kəpəz”
“Qəbələ” - “Qarabağ”
“Sumqayıt” - “Turan Tovuz”
“Neftçi” - “Zirə”
8-ci tur
29 sentyabr – 1 oktyabr
“Araz-Naxçıvan” - “Zirə”
“Turan Tovuz” - “Neftçi”
“Qarabağ” - “Sumqayıt”
“Kəpəz” - “Qəbələ”
“Səbail” - “Sabah”
3-4 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu
5 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu
9-cu tur
6-8 oktyabr
“Sabah” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Səbail”
“Sumqayıt” - “Kəpəz”
“Neftçi” - “Qarabağ”
“Zirə” - “Turan Tovuz”
12 oktyabr: U-21 AÇSO - Azərbaycan – Şimali İrlandiya
13 oktyabr: AÇSO – Estoniya - Azərbaycan
16 oktyabr: AÇSO - Azərbaycan – Avstriya
17 oktyabr: U-21 AÇSO - Azərbaycan – Lüksemburq
II dövrə
10-cu tur
20-22 oktyabr
“Qəbələ” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Sumqayıt”
“Səbail” - “Neftçi”
“Kəpəz” - “Zirə”
“Qarabağ” - “Turan Tovuz”
24-25 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu
26 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu
11-ci tur
27-29 oktyabr
“Araz-Naxçıvan” - “Qarabağ”
“Turan Tovuz” - “Kəpəz”
“Zirə” - “Səbail”
“Neftçi” - “Sabah”
“Sumqayıt” - “Qəbələ”
12-ci tur
3-5 noyabr
“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Neftçi”
“Sabah” - “Zirə”
“Səbail” - “Turan Tovuz”
“Kəpəz” - “Qarabağ”
7-8 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu
9 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu
13-cü tur
10-12 noyabr
“Araz-Naxçıvan” - “Kəpəz”
“Qarabağ” - “Səbail”
“Turan Tovuz” - “Sabah”
“Zirə” - “Qəbələ”
“Neftçi” - “Sumqayıt”
16 noyabr: AÇSO – Azərbaycan - İsveç
Azərbaycan kuboku
18-19 noyabr: I təsnifat mərhələsi
19 noyabr: AÇSO – Bekçika - Azərbaycan
21 noyabr: U-21 AÇSO – Ukrayna - Azərbaycan
14-cü tur
24-26 noyabr
“Neftçi” - “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” - “Zirə”
“Qəbələ” - “Turan Tovuz”
“Sabah” - “Qarabağ”
“Səbail” - “Kəpəz”
Azərbaycan Kuboku
28-30 noyabr: II təsnifat mərhələsi
28-29 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu
30 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu
15-ci tur
1-3 dekabr
“Araz-Naxçıvan” - “Səbail”
“Kəpəz” - “Sabah”
“Qarabağ” - “Qəbələ”
“Turan Tovuz” - “Sumqayıt”
“Zirə” - “Neftçi”
16-cı tur
8-10 dekabr
“Zirə” - “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” - “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” - “Qarabağ”
“Qəbələ” - “Kəpəz”
“Sabah” - “Səbail”
12-13 dekabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu
14 dekabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu
17-ci tur
15-17 dekabr
“Araz-Naxçıvan” - “Sabah”
“Səbail” - “Qəbələ”
“Kəpəz” - “Sumqayıt”
“Qarabağ” - “Neftçi”
“Turan Tovuz” - “Zirə”
18 dekabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması
Azərbaycan Kuboku
19-20 dekabr: 1/8 final
18-ci tur
22-24 dekabr
“Araz-Naxçıvan” - “Turan Tovuz”
“Zirə” - “Qarabağ”
“Neftçi” - “Kəpəz”
“Sumqayıt” - “Səbail”
“Qəbələ” - “Sabah”
III dövrə
19-cu tur
21-23 yanvar 2024-cü il
“Qarabağ” - “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” - “Turan Tovuz”
“Səbail” - “Zirə”
“Sabah” - “Neftçi”
“Qəbələ” - “Sumqayıt”
20-ci tur
26-28 yanvar
“Araz-Naxçıvan” - “Sumqayıt”
“Neftçi” - “Qəbələ”
“Zirə” - “Sabah”
“Turan Tovuz” - “Səbail”
“Qarabağ” - “Kəpəz”
Azərbaycan kuboku
30-31 yanvar: 1/4 final, ilk oyunlar
21-ci tur
2-4 fevral
“Kəpəz” - “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” - “Qarabağ”
“Sabah” - “Turan Tovuz”
“Qəbələ” - “Zirə”
“Sumqayıt” - “Neftçi”
Azərbaycan kuboku
6-7 fevral: 1/4 final, cavab oyunları
22-ci tur
9-11 fevral
“Araz-Naxçıvan” - “Neftçi”
“Zirə” - “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” - “Qəbələ”
“Qarabağ” - “Sabah”
“Kəpəz” - “Səbail”
13-14 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
15 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar
23-cü tur
16-18 fevral
“Səbail” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Kəpəz”
“Qəbələ” - “Qarabağ”
“Sumqayıt” - “Turan Tovuz”
“Neftçi” - “Zirə”
20-21 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
22 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları
23 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsinin püşkatması
24-cü tur
23-25 fevral
“Araz-Naxçıvan” - “Zirə”
“Turan Tovuz” - “Neftçi”
“Qarabağ” - “Sumqayıt”
“Kəpəz” - “Qəbələ”
“Səbail” - “Sabah”
25-ci tur
1-3 mart
“Sabah” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Səbail”
“Sumqayıt” - “Kəpəz”
“Neftçi” - “Qarabağ”
“Zirə” - “Turan Tovuz”
5-6 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
7 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
26-cı tur
8-10 mart
“Turan Tovuz” - “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” - “Zirə”
“Kəpəz” - “Neftçi”
“Səbail” - “Sumqayıt”
“Sabah” - “Qəbələ”
12-13 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
14 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
15 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final, 1/2 final və final mərhələlərinin püşkatması
27-ci tur
15-17 mart
“Araz-Naxçıvan” - “Qəbələ”
“Sumqayıt” - “Sabah”
“Neftçi” - “Səbail”
“Zirə” - “Kəpəz”
“Turan Tovuz” - “Qarabağ”
22 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – İngiltərə
26 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – Ukrayna
IV dövrə
28-ci tur
29-31 mart
“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Neftçi”
“Sabah” - “Zirə”
“Səbail” - “Turan Tovuz”
“Kəpəz” - “Qarabağ”
Azərbaycan kuboku
2 aprel: 1/2 final, ilk oyunlar
29-cu tur
5-7 aprel
“Araz-Naxçıvan” - “Kəpəz”
“Qarabağ” - “Səbail”
“Turan Tovuz” - “Sabah”
“Zirə” - “Qəbələ”
“Neftçi” - “Sumqayıt”
9-10 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
11 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
30-cu tur
12-14 aprel
“Neftçi” - “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” - “Zirə”
“Qəbələ” - “Turan Tovuz”
“Sabah” - “Qarabağ”
“Səbail” - “Kəpəz”
16-17 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
18 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
31-ci tur
19-21 aprel
“Araz-Naxçıvan” - “Səbail”
“Kəpəz” - “Sabah”
“Qarabağ” - “Qəbələ”
“Turan Tovuz” - “Sumqayıt”
“Zirə” - “Neftçi”
Azərbaycan kuboku
23 aprel: 1/2 final, cavab oyunları
32-ci tur
26-28 aprel
“Zirə” - “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” - “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” - “Qarabağ”
“Qəbələ” - “Kəpəz”
“Sabah” - “Səbail”
30 aprel – 1 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
2 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
33-cü tur
3-5 may
“Araz-Naxçıvan” - “Sabah”
“Səbail” - “Qəbələ”
“Kəpəz” - “Sumqayıt”
“Qarabağ” - “Neftçi”
“Turan Tovuz” - “Zirə”
7-8 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
9 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
34-cü tur
10-12 may
“Araz-Naxçıvan” - “Turan Tovuz”
“Zirə” - “Qarabağ”
“Neftçi” - “Kəpəz”
“Sumqayıt” - “Səbail”
“Qəbələ” - “Sabah”
35-ci tur
19 may
“Qəbələ” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Sumqayıt”
“Səbail” - “Neftçi”
“Kəpəz” - “Zirə”
“Qarabağ” - “Turan Tovuz”
22 may: Avropa Liqasının finalı (Dublin, İrlandiya)
36-cı tur
26 may
“Araz-Naxçıvan” - “Qarabağ”
“Turan Tovuz” - “Kəpəz”
“Zirə” - “Səbail”
“Neftçi” - “Sabah”
“Sumqayıt” - “Qəbələ”
29 may: Konfrans Liqasının finalı (Afina, Yunanıstan)
1 iyun: Çempionlar Liqasının finalı (London, İngiltərə)
Azərbaycan kuboku
2 iyun: Final
"İnter"in futbolçusu üçün il başa çatdı
Azərbaycan güləşçilərindən 3 medal
Azarkeşi döyən stüardlar həbs ediləcəklər
"Mançester Yunayted" 250 əməkdaşını işdən çıxarır
"Qalatasaray"da yeni müqavilə
Mbappenin qardaşının yeni klubu bilindi
Rüfət Dadaşov yeni mövsüm öncəsi ilk oyuna çıxdı
"Bavariya" yeni futbolçu alır
"Arsenal" İtaliya millisinin üzvü ilə razılaşdı
"Səbail"dən ayrıldı
12 ildən sonra "Karvan"a qayıtdı
Braziliya millisində ciddi itki
"Kəpəz"i daha 3 legioner tərk etdi
Avro-2024-də vəhşilik - Video
"Sumqayıt"ın iki rəqibi açıqlandı
UEFA “boz qurd” işarəsinə görə Merihi cəzalandıra bilər
"Sumqayıt"ın rəqibi yeni transferlə müqaviləni ləğv etdi
Penaltilər seriyasında Ronaldonun nəbzi iki dəfə azalıb
Piolinin yeni klubu müəyyənləşdi
"Şamaxı" daha 2 legioner oyunçu alır
"Sabah"ın rəqibi İspaniyaya yollandı - "Hazır olmalıyıq"
Türkiyə millisinin iki üzvü Niderlandla oyunu buraxacaq
Amerika kubokunda 1/4 final cütlükləri bilindi
Türkiyəni 1/4 finala yüksəldən qələbə - Video
Arda Gülerdən qələbə şərhi
Ərdoğan millini təbrik etdi
Niderlandın böyükhesablı qələbəsi - Video
UEFA Türkiyənin qəhrəmanını mükafatlandırdı
Avro-2024: 1/4 finalın bütün cütlükləri və təqvimi
Türkiyə millisi Avro-2024-ün 1/4 finalında!
Rumıniya millisinin baş məşqçisi: "Nağılımız başa çatdı"
Kumandan qələbə şərhi
Rumıniya - Niderland matçının ən yaxşısı
Avstriya - Türkiyə Heyətlər
"Sabah" nigeriyalı hücumçu ilə yolları ayırdı
İbrahimoviçlə yeni müqavilə imzalandı
Gürcüstan millisi Tiflisdə belə qarşılandı - Şəkillər
"Empoli"də yeni baş məşqçi
Asim Xudiyev Konfrans Liqası matçına təyinat aldı
"Qarabağ"da imza günü