Bu gün UEFA Avropa Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.
QOL.az xəbər verir ki, mübarizəyə 1-ci mərhələdən başlayacaq Azərbaycan təmsilçisi "Zirə"nin də bu raunddakı potensial rəqibi bəlli olub.
Rəşad Sadıqovun komandası ilk turda Moldova "Şerif"ini keçsə, 2-ci mərhələdə “Elfsborq” (İsveç) – “Pafos” (Kipr) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. “Qartallar” mərhələ adlasa, 2-ci təsnifatda birinci oyunu Bakıda keçirəcək.
"Zirə" 1-ci mərhələnin ilk matçını iyulun 11-i, cavab görüşünü isə iyulun 18-də keçirəcək. 2-ci mərhələnin isə ilk oyunu iyulun 25-də, cavab matçı avqustun 1-də keçiriləcək.
Həmçinin, Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsinin "Şerif" (Moldova) - "Zirə" cütünün məğlubunun Konfrans Liqasının 2-ci mərhələsindəki potensail rəqibi də bəlli olub. Bu komandalardan hansı mübarizəni uduzsa, KL-in 2-ci raundunda Slovakiyanın "DAK 1904" klubu ilə qarşılaşacaq.