Təqvim


Azərbaycan Premyer Liqası,
2023/24 mövsümünün
Təqvimi

I dövrə

1-ci tur

4-6 avqust

“Turan Tovuz” – “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” (Ağdam) – “Zirə” (Bakı)
“Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı)
“Səbail” (Bakı) – “Sumqayıt”
“Sabah” (Bakı) – “Qəbələ” 

7 avqust: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off -mərhələsinin püşkatması

8-9 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları

10 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları

2-ci tur

11-13 avqust

“Araz-Naxçıvan” - “Qəbələ”
“Sumqayıt” - “Sabah”
“Neftçi” - “Səbail”
“Zirə” - “Kəpəz”
“Turan Tovuz” - “Qarabağ” 

15 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

16 avqust: UEFA Superkuboku (Afina, Yunanıstan)

17 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

3-cü tur

18-20 avqust

“Qarabağ” - “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” - “Turan Tovuz”
“Səbail” - “Zirə”
“Sabah” - “Neftçi”
“Qəbələ” - “Sumqayıt” 

22-23 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

24 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

4-cü tur

25-27 avqust

“Araz-Naxçıvan” - “Sumqayıt”
“Neftçi” - “Qəbələ”
“Zirə” - “Sabah”
“Turan Tovuz” - “Səbail”
“Qarabağ” - “Kəpəz” 

29-30 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

31 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

31 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

1 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

5-ci tur

1-3 sentyabr

“Kəpəz” - “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” - “Qarabağ”
“Sabah” - “Turan Tovuz”
“Qəbələ” - “Zirə”
“Sumqayıt” - “Neftçi” 

9 sentyabr: AÇSO – Azərbaycan – Belçika

12 sentyabr: YO - Azərbaycan – İordaniya

12 sentyabr: U-21 AÇSO - Serbiya – Azərbaycan

6-cı tur

15-17 sentyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Neftçi”
“Zirə” - “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” - “Qəbələ”
“Qarabağ” - “Sabah”
“Kəpəz” - “Səbail”

19-20 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

21 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

7-ci tur

22-24 sentyabr

“Səbail” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Kəpəz”
“Qəbələ” - “Qarabağ”
“Sumqayıt” - “Turan Tovuz”
“Neftçi” - “Zirə”

8-ci tur

29 sentyabr – 1 oktyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Zirə”
“Turan Tovuz” - “Neftçi”
“Qarabağ” - “Sumqayıt”
“Kəpəz” - “Qəbələ”
“Səbail” - “Sabah” 

3-4 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

5 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

9-cu tur

6-8 oktyabr

“Sabah” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Səbail”
“Sumqayıt” - “Kəpəz”
“Neftçi” - “Qarabağ”
“Zirə” - “Turan Tovuz” 

12 oktyabr: U-21 AÇSO - Azərbaycan – Şimali İrlandiya

13 oktyabr: AÇSO – Estoniya - Azərbaycan

16 oktyabr: AÇSO - Azərbaycan – Avstriya

17 oktyabr: U-21 AÇSO - Azərbaycan – Lüksemburq

II dövrə

10-cu tur

20-22 oktyabr

“Qəbələ” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Sumqayıt”
“Səbail” - “Neftçi”
“Kəpəz” - “Zirə”
“Qarabağ” - “Turan Tovuz” 

24-25 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

26 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

11-ci tur

27-29 oktyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Qarabağ”
“Turan Tovuz” - “Kəpəz”
“Zirə” - “Səbail”
“Neftçi” - “Sabah”
“Sumqayıt” - “Qəbələ”

12-ci tur

3-5 noyabr

“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Neftçi”
“Sabah” - “Zirə”
“Səbail” - “Turan Tovuz”
“Kəpəz” - “Qarabağ” 

7-8 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

9 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

13-cü tur

10-12 noyabr

“Araz-Naxçıvan” - “Kəpəz”
“Qarabağ” - “Səbail”
“Turan Tovuz” - “Sabah”
“Zirə” - “Qəbələ”
“Neftçi” - “Sumqayıt” 

16 noyabr: AÇSO – Azərbaycan - İsveç

Azərbaycan kuboku

18-19 noyabr: I təsnifat mərhələsi

19 noyabr: AÇSO – Bekçika - Azərbaycan

21 noyabr: U-21 AÇSO – Ukrayna - Azərbaycan

14-cü tur

24-26 noyabr

“Neftçi” - “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” - “Zirə”
“Qəbələ” - “Turan Tovuz”
“Sabah” - “Qarabağ”
“Səbail” - “Kəpəz”

Azərbaycan Kuboku

28-30 noyabr: II təsnifat mərhələsi 

28-29 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

30 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

15-ci tur

1-3 dekabr

“Araz-Naxçıvan” - “Səbail”
“Kəpəz” - “Sabah”
“Qarabağ” - “Qəbələ”
“Turan Tovuz” - “Sumqayıt”
“Zirə” - “Neftçi”

16-cı tur

8-10 dekabr

“Zirə” - “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” - “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” - “Qarabağ”
“Qəbələ” - “Kəpəz”
“Sabah” - “Səbail” 

12-13 dekabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

14 dekabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

17-ci tur

15-17 dekabr

“Araz-Naxçıvan” - “Sabah”
“Səbail” - “Qəbələ”
“Kəpəz” - “Sumqayıt”
“Qarabağ” - “Neftçi”
“Turan Tovuz” - “Zirə” 

18 dekabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması

Azərbaycan Kuboku

19-20 dekabr: 1/8 final

18-ci tur

22-24 dekabr

“Araz-Naxçıvan” - “Turan Tovuz”
“Zirə” - “Qarabağ”
“Neftçi” - “Kəpəz”
“Sumqayıt” - “Səbail”
“Qəbələ” - “Sabah” 

III dövrə

19-cu tur

21-23 yanvar 2024-cü il

“Qarabağ” - “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” - “Turan Tovuz”
“Səbail” - “Zirə”
“Sabah” - “Neftçi”
“Qəbələ” - “Sumqayıt”

20-ci tur

26-28 yanvar

“Araz-Naxçıvan” - “Sumqayıt”
“Neftçi” - “Qəbələ”
“Zirə” - “Sabah”
“Turan Tovuz” - “Səbail”
“Qarabağ” - “Kəpəz” 

Azərbaycan kuboku
30-31 yanvar: 
1/4 final, ilk oyunlar

21-ci tur

2-4 fevral

“Kəpəz” - “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” - “Qarabağ”
“Sabah” - “Turan Tovuz”
“Qəbələ” - “Zirə”
“Sumqayıt” - “Neftçi” 

Azərbaycan kuboku

6-7 fevral:
 1/4 final, cavab oyunları

22-ci tur

9-11 fevral

“Araz-Naxçıvan” - “Neftçi”
“Zirə” - “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” - “Qəbələ”
“Qarabağ” - “Sabah”
“Kəpəz” - “Səbail” 

13-14 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

15 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar 

23-cü tur

16-18 fevral

“Səbail” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Kəpəz”
“Qəbələ” - “Qarabağ”
“Sumqayıt” - “Turan Tovuz”
“Neftçi” - “Zirə” 

20-21 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

22 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları

23 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsinin püşkatması

24-cü tur

23-25 fevral

“Araz-Naxçıvan” - “Zirə”
“Turan Tovuz” - “Neftçi”
“Qarabağ” - “Sumqayıt”
“Kəpəz” - “Qəbələ”
“Səbail” - “Sabah”

25-ci tur

1-3 mart

“Sabah” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Səbail”
“Sumqayıt” - “Kəpəz”
“Neftçi” - “Qarabağ”
“Zirə” - “Turan Tovuz” 

5-6 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

7 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

26-cı tur

8-10 mart

“Turan Tovuz” - “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” - “Zirə”
“Kəpəz” - “Neftçi”
“Səbail” - “Sumqayıt”
“Sabah” - “Qəbələ” 

12-13 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

14 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

15 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final, 1/2 final və final mərhələlərinin püşkatması

27-ci tur

15-17 mart

“Araz-Naxçıvan” - “Qəbələ”
“Sumqayıt” - “Sabah”
“Neftçi” - “Səbail”
“Zirə” - “Kəpəz”
“Turan Tovuz” - “Qarabağ” 

22 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – İngiltərə

26 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – Ukrayna

IV dövrə

28-ci tur

29-31 mart

“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” - “Neftçi”
“Sabah” - “Zirə”
“Səbail” - “Turan Tovuz”
“Kəpəz” - “Qarabağ” 

Azərbaycan kuboku

2 aprel: 1/2 final, ilk oyunlar

29-cu tur

5-7 aprel

“Araz-Naxçıvan” - “Kəpəz”
“Qarabağ” - “Səbail”
“Turan Tovuz” - “Sabah”
“Zirə” - “Qəbələ”
“Neftçi” - “Sumqayıt” 

9-10 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

11 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

30-cu tur

12-14 aprel

“Neftçi” - “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” - “Zirə”
“Qəbələ” - “Turan Tovuz”
“Sabah” - “Qarabağ”
“Səbail” - “Kəpəz” 

16-17 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

18 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

31-ci tur

19-21 aprel

“Araz-Naxçıvan” - “Səbail”
“Kəpəz” - “Sabah”
“Qarabağ” - “Qəbələ”
“Turan Tovuz” - “Sumqayıt”
“Zirə” - “Neftçi” 

Azərbaycan kuboku

23 aprel:
 1/2 final, cavab oyunları

32-ci tur

26-28 aprel

“Zirə” - “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” - “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” - “Qarabağ”
“Qəbələ” - “Kəpəz”
“Sabah” - “Səbail” 

30 aprel – 1 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

2 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

33-cü tur

3-5 may

“Araz-Naxçıvan” - “Sabah”
“Səbail” - “Qəbələ”
“Kəpəz” - “Sumqayıt”
“Qarabağ” - “Neftçi”
“Turan Tovuz” - “Zirə” 

7-8 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

9 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

34-cü tur

10-12 may

“Araz-Naxçıvan” - “Turan Tovuz”
“Zirə” - “Qarabağ”
“Neftçi” - “Kəpəz”
“Sumqayıt” - “Səbail”
“Qəbələ” - “Sabah”

35-ci tur

19 may

“Qəbələ” - “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” - “Sumqayıt”
“Səbail” - “Neftçi”
“Kəpəz” - “Zirə”
“Qarabağ” - “Turan Tovuz” 

22 may: Avropa Liqasının finalı (Dublin, İrlandiya)

36-cı tur

26 may

“Araz-Naxçıvan” - “Qarabağ”
“Turan Tovuz” - “Kəpəz”
“Zirə” - “Səbail”
“Neftçi” - “Sabah”
“Sumqayıt” - “Qəbələ”

29 may: Konfrans Liqasının finalı (Afina, Yunanıstan)

1 iyun: Çempionlar Liqasının finalı (London, İngiltərə)

Azərbaycan kuboku

2 iyun: Final


Son xəbərlər
20.02.24  19:58

Bundesliqada antirekord