Avro-2020-nin seçmə mərhələsində millimizlə qarşılaşacaq Macarıstan yığması genişləndirilmiş heyətdə dəyişiklik edib.
Qol.az-ın yerli federasiyanın rəsmi saytına istinadən yaydığı xəbərə görə, yığmanın baş məşqçisi Marko Rossi 32 futbolçunun 3-dən imtina edib. Bunlar Adam Bodi ("Debretsen"), Daniel Qazdaq ("Honved") və Marton Eppeldir ("Kayrat" Qazaxıstan).
Xəbərdə Peter Qulaşi və Villi Orban (hər ikisi "Leyptsiq") Barat Botond ilə Kristian Nemetin ("Sportinq Kansas")millinin düşərgəsinə iyunun 2-də qoşulacağı bildirilib.
Zədəli olan Tamaş Kadarın ("Dinamo" Kiyev) fizioterapevt nəzarəti altında bərpa prosesi keçdiyi vurğulanıb. M.Rossinin hazırda bu qədər futbolçunun yoxluğunda hazırlığın ilk həftəsində cəmi 3 oyunçunu ixtisara sala bildiyi qeyd olunub. Bakıya kimlərin gedəcəyi barədə növbəti həftənin sonu qərar veriləcəyi bildirilib.
Macarıstan millisinin hazırkı heyəti:
Qapıçılar: Dibuş Denes ("Ferentsvaroş"), David Qrof ("Honved"), Peter Qulaçi ("Leyptsiq", Almaniya), Kuznets Adam ("Videoton")
Müdafiəçilər: Botat Barat ("Sportinq Kanzas", ABŞ), Bes Barnabas ("Havr", Fransa), Yanoş Ferentsi, Bens Pavkoviç (hər ikisi "Debretsen"), Attila Fiola, Vinikus Paulo (hər ikisi "Videoton"), Tamaş Kadar ("Dinamo", Kiyev, Ukrayna), Mixay Korxut ("Aris", Yunanıstan), Qerqo Lovrentsiks ("Ferentsvaroş"), Villi Orban ("Leyptsiq", Almaniya)
Yarımmüdafiəçilər: David Holman ("Slovan", Bratislava, Slovakiya), Jolt Kalmar (DAK-1904, Avstriya), Lasko Klyanheysler (Osiek", Xorvatiya), İştvan Kovaç, Mate Patkay (hər ikisi "Videoton"), Adam Nad ("Bolonya", İtaliya), Statui Dominik ("Zalsburq", Avstriya)
Hücumçular: Balaş Cudcak ("Əl-İttihad", Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri), Filip Holender (“Honved”), Dominik Nad (“Legiya”, Polşa), Kristian Nemets (“Sportinq Kanzas”, ABŞ), Adam Salay (“Hoffenhaym”, Almaniya), Roland Varqa (“Ferentsvaroş”), Kristofer Vida (DAK, Slovakiya), Donat Şofer (“Uypeşt”)
Qeyd edək ki, iyunun 8-də Bakıda keçiriləcək Azərbaycan - Macarıstan oyunu yerli vaxtla saat 20:00-da başlayacaq.