Sabah Avropa Liqasının ilkin təsnifat mərhələsinin təkrar qarşılaşması çərçivəsində “İnter”in qonağı olacaq Trnavanın “Spartak” klubunun baş məşqçisi Karel Peçe Heydər Əliyev adına beynəlxalq hava limanında jurnalistlərin suallarını cavablandırıb
- Bakıya üstün durumda gəlmişik. Çünki ilk oyunda 2:1 hesabı ilə qalib gəlmişik. Bu üstünlüyümüzdən maksimum yararlanmağı düşünürük. Məqsədimiz növbəti mərhələyə vəsiqə qazanmaqdır.
- Deyilənə görə, komandanızı bir futbolçu tərk edib. Doğru informasiyadır?
- Bəli, doğru informasiyadır. Goulqan artıq komandamızı tərk edib. Onun xidmətində “Strasburq” maraqlıdır və buna görə də Fransa klubuna baxışa yollanıb.
- Əvəzində 2 yeni futbolçu ilə müqavilə bağlamısınız...
- Elədir, bu da doğru informasiyadır. Həmin futbolçulardan biri qapıçı, biri isə hücumçudur.
- İlk oyunda qeydə alınan nəticəni ədalətli sayırsınız?
- Məncə 2:1 ədalətli nəticə idi. Çünki biz, rəqibimizdən bir qədər üstün oyun sərgilədik. Bu mənada qələbəyə layiq olduğumuzu düşünürəm.
- Sabahkı oyun öncəsi komandaların növbəti mərhələ şanslarını necı qiymətləndirirsiniz?
- İlk oyunda qələbə qazandığımızdan həmin üstünlüyü əlimizdən buraxmaq istəmirik. Amma bilirik ki, bunu reallaşdırmaq bizim üçün çox çətin olacaq.
- “İnter” haqqında nə deyə bilərsiniz?
- Çox güclü komandadır. Meydanda sona qədər mübarizə aparırıar. Bilirəm ki, sabah da bizə qarşı layiqincə vuruşacaqlar. Bir sözlə, sabah “Spartak”ı ağır oyun gözləyir.
- Matç öncəsi komandanızda problem yoxdur ki?
- Yox, ciddi bir problemimiz yoxdur. Yeganə itki dediyim kimi, Goulqanın Fransaya yollanması oldu. Qalan hər şey qaydasındadır. Futbolçularım əhval-ruhiyyəsi də əladır.
- Maraqlıdır, “İnter” tərəfindən sizə mətbuat konfransı keçirmək təklif olundu?
- Yox, belə bir təklif olunmadı. Olsa idi yaxşı olardı. Çünki mən özüm də çox istəyirdim ki, sizlər üçün ayrıca mətbuat konfransı keçirim və bütün suallarınıza mənmuniyyətlə cavab verim.