“Bəli, “Bakı” klubunun narazılıq etdiyi həmin epizodda həqiqətən də baş hakim Zöhrab Qədiyev səhvə yol verib. Mahir Şükürov Ernad Skuliçı qarşı kobud oyuna görə “qırmızı vərəqə”ylə cəzalandırılmalıydı. Həmin epizodda hakim yalnış qərar qəbul edib”. Qol.Az-ın müxbiriylə söhbətində “Olimpik” - “Bakı” oyununu idarə edən Zöhrab Qədiyevin idarəçiliyinə münasibət bildirərkən bu sözləri AFFA Hakimlər Komitəsinin sədri Xaqani Məmmədov deyib. Lakin X.Məmmədov referinin aşağı bal almasını bununla əlaqələndirmir: “Hakimə idarəçiliyinə görə qiymət verərkən bir çox amil nəzərə alınır. Onun fiziki, psixoploji durumu, metodiki səhvləri və digər amillərə diqqət yetirilir. Oyunu özüm də “Şəfa” stadionundan canlı olaraq izləmişəm. Deyə bilərəm ki, Zöhrab Qədiyev yalnız Mahir Şükürova qırmızı əvəzinə “sarı vərəqə” verdiyi epizodda səhvə yol verib. Həqiqətən də həmin epizodda Mahir “Bakı”nın futbolçusuna qarşı çox kobud oynamışdı və buna görə də o meydandan qovulmalıydı. Referinin başqa bir ciddi səhvi olmayıb. Düzdür, səhvlər olub, lakin onlar xırda səhvlərdir. O ki qaldı Mahirin “fair-play” qaydasını pozmasına, burada hakimlik bir şey yoxdur. “Bakı” klubunun hakimin bu epizodda futbolçuya vərəqə göstərməsini tələb etməsi də düzgün deyil. Çünki bu məsələnin hakimliyə heç bir aidiyyatı yoxdur. Həmin epizodu futbolçunun öz vicdanına buraxmaq lazımdır”.