“Şamaxı”nın hücumçusu Leroy Mikelsin QOL.az saytına müsahibəsi
- Misli Premyer Liqasının 5-ci turu çərçivəsində “Neftçi” ilə qolsuz bərabərliyə qaldınız. Bu heç-heçəni necə şərh edərdiniz?
- Çətin oyun alındı. Yaxşı çıxış etdik. Hesab açmaq üçün şanslarımız oldu. Təəssüf ki, onlardan yararlana bilmədik.
- Necə düşünürsünüz, bu matçda "Şamaxı” 1 xal qazandı, yoxsa 2 xal itirdi?
- 2 xal itirdik. Düzdür, “Neftçi”nin də fərqlənmək üçün şansları oldu. Amma biz qələbəyə daha yaxın idik.
- Hazırda “Şamaxı” yaxşı formadadır. “Zirə”ni məğlub etdiniz, “Neftçi”dən xal aldınız. Belə məqamda çempionatda fasilə yaranması komandanızın əleyhinə olmayacaq?
- Ümid edirəm ki, fasilənin ziyanı olmayacaq. Bu müddətdə həm istirahət edəcəyik, həm də qarşıdakı matçlara daha yaxşı şəkildə hazırlaşacağıq.
- Komandaya gec qoşulsanız da, qısa müddətdə adaptasiya ola bildiniz. Bu, xarakterinizdən irəli gəlir, yoxsa “Şamaxı”dakı ab-hava ilə bağlıdır?
- Məncə, bunda dediyiniz hər iki amilin rolu var. Məşqçi işi də xüsusi əhəmiyyətə malikdir. Ayxan Abbasov mənim transferimi çox istəyirdi.
- “Neftçi” ilə matçda “Şamaxı” ilk dəfə doğma azarkeşlər önündə meydanda çıxdı. Yerli publika barədə təəssüratlarınız necədir?
- Azarkeşlərin dəstəyi çox gözəl idi. Açıq deyim ki, stadiona bu qədər azarkeşin gəlməsinə yaxşı mənada təəccübləndim. Fanatlar bizə çox yaxşı dəstək verirdilər.
- Təəccüblənməyiniz yəqin ki, Bakıdakı oyunlara görədir...
- Bəli. Məsələn, ötən tur “Zirə” ilə səfərdə qarşılaşırdıq. “Zirə” böyük komandadır, avrokuboklarda inamlı çıxış etdi. Lakin ev oyununda stadiona çox az sayda azarkeş toplaşmışdı. Buna görə də Şamaxıdakı azarkeş sayı məni təəccübləndirdi.
- Misli Premyer Liqasında sizi başqa nə təəccübləndirib?
- Oyunların tempini qeyd edə bilərəm. Çünki televizorda izləyəndə tamam fərqli hisslər yaşayırsan. Amma realda görürsən ki, temp daha yüksəkdir.
- “Sabah”la oyunu nə dərəcə səbirsizliklə gözləyirsiniz?
- Çox səbirsizliklə gözləyirəm (gülür). Daha əvvəl qardaşıma qarşı 2 dəfə oynamışam və hər ikisində uduzmuşam. Amma bu dəfə fərqli nəticə üçün əlimdən gələni edəcəyəm.
- Yəni, meydana revanş üçün çıxacaqsınız?
- Bəli. Qardaşımdan daha çox qol vurmaq üçün çalışacağam.
- Azərbaycana gəlməyinizdə qardaşınız - Coy Lens Mikelsin nə dərəcə rolu oldu?
- Qardaşım Azərbaycanı çox sevir. Məhz bu səbəbdən də “Sabah”a geri qayıtdı. Ötən il mən də Bakıda olmuşdum. Azərbaycanı çox bəyənmişdim. Ona görə də “Şamaxı”dan təklif gələndə çox düşünmədim.