“Sumqayıt”ın yarımmüdafiəçisi Rövlan Muradovun QOL.az saytına müsahibəsi
- Artıq iki gündür yeni mövsümün hazırlığına başlamısınız. Məşqlər necə gedir?
- Hazırlığımız yüksək səviyyədə gedir. Ağır məşqlərə köklənmişik. Gündə bir dəfə məşq edirik. Hər şey qaydasındadır.
- Məşqlərinizdə “Barselona” üslubu hiss olunur? Çünki baş məşqçiniz Samir Abasov bir müddət əvvəl “Barselona”da təcrübədə olmuşdu.
- Samir müəllimin məşq proqramı həmişə fərqlidir. Yəni o, hər dəfə məşqlərdə fərqli nəsə etməyimizi istəyir. O, bizə bildirmir ki, bu məşq prosesi sırf “Barselona”ya məxsusdur, yaxud da başqa bidir. Bunu onun özü bilir. Samir müəllim, məşqlərdə öz savadını ortaya qoyur. Demək olar ki, hər gün fərqli nəsə edir.
- Konfrans Liqasında Macarıstanın “Fehervar” klubuna rəqib oldunuz. “Qəbələ”də çıxış edərkən bu komandaya qarşı iki oyun keçirmiş biri kimi rəqib haqda nə düşünürsən?
- Püşkatma günü 5 potensial rəqib bilinəndə düşünürdüm ki, bizə “Fehervar” düşəcək. Bunu hiss etmişdim. Əslində həm də bunu çox istəyirdim. Fikirləşirdim ki, revanş oyunu olsun. Bir dənə tanış rəqib də “Fehervar” idi. Təbii ki, güclü kollektivdir. Macarıstanın 3 güclü komandasından biridir. Düşünürəm ki, ağır oyun olacaq, amma Allahın izni ilə gülən tərəf biz olarıq.
- “Fehervar”a qarşı o vaxtkı “Qəbələ” daha şansı idi, yoxsa indiki “Sumqayıt”?
- İndi o vaxtkı heyətlə müqayisədə “Fehervar”da cəmi iki oyunçu qalıb. Biri kapitan Attila Fiola, biri isə yarımmüdafiəçi Ruben Pintodur. Amma onu da deyim ki, bunlar aparıcı oyunçulardır, komandanın özəyidirlər. O vaxt “Qəbələ”nin heyəti tam formalaşmış, iki il bir yerdə oynayan kollektiv idi. “Sumqayıt” isə hazırda yeni komandadır. Gedənlər var. Yeni gələnlər isə gərək tez adaptasiya olunsun. Məncə, layiqli mübarizə apara bilərik.
- “Qəbələ”də çıxış edərkən “Fehervar”a həm qol vurmuşdun, həm də oyunda qol ötürməsi etmişdin. Bu dəfə də səndən oxşar performansı gözləmək olar?
- Təbii ki, olar. Əlimdən gələnin ən yaxşısını edəcəm ki, komandamızı və azarkeşlərimizi sevindirim. Çalışacam ki, “Fehervar”a yenə qol vurum.
- Püşkatmadan sonra yəqin ki, komanda yoldaşların və məşqçilər “Fehervar”la bağlı səndən nələrsə soruşublar. Onlara cavabın nə oldu?
- Bəli, məşqçilərlə də söhbətimiz oldu, komanda yoldaşlarım da soruşur. Bildirmişəm ki, rəqib yaxşı komandadır. Azarkeşləri çoxdur, öz meydanlarında daha sərbəst oynayırlar. Qəbələdəki oyunda onlara 2:1 hesabı ilə qalib gəlmişdik. Amma onlar ilk oyunda bizi 4:1 udmuşdular deyə səfərə rahat gəlmişdilər. İndi “Fehervar”da dəyişikliklər də çoxdur. Bunları komandamıza çatdırdım.
- “Sumqayıt”ın Konfrans Liqasında bu mövsüm potensialı hara qədərdir?
- Yaxşı mübarizə aparmaq, azarkeşlərimizi sevindirmək və nə qədər bacarırıqsa, irəli getmək istəyirik. İnanıram ki, “Fehervar”la oyuna yaxşı hazırlaşıb, istədiyimiz nəticəni qazanacağıq. Məncə, Samir müəllimin tapşırıqlarını yerinə yetirə bilsək və əlimizə düşən şanslardan istifadə etsək, sevinən tərəf biz olacağıq.