Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vuruub.
Qol.az xəbər verir ki, son oyun günündə 43 qarşılaşma keçirilib.
Təmsilçilərimizdən "Səbail" Bakıda Rumıniyanın "Universitatya Krayova" klubunu qəbul edib və 2:3 hesabı ilə uduzub, "Neftçi" isə səfərdə Moldova "Sperantsa"sına qalib gəlib - 3:0.
Bugünkü görüşlərdən ikisi "Səbail" və "Qəbələ" üçün əhəmiyyətli olub. "Qəbələ"nin II təsnifat mərhələsindəki rəqibləri "Dinamo" (Tiflis) və “Enqordani” (Andorra) üz-üzə gəlib. Matç Gürcüstanın klubunun 6:0 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb. "Səbail" mərhələ adlayacağı təqdirdə isə, 2-ci təsnifat mərhələsindəki mümkün rəqibləri "Honved" (Macarıstan) - “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) qarşılaşıb. Oyun meydan sahiblərinin 3:1 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
11 iyul
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
17:30. “Pünik” (Ermənistan) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya) - 3:3
18:00. "Ordabası" (Qazaxıstan) - “Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan) - 1:0
18:45. “Ventspils” (Latviya) - "Teuta" (Albaniya) - 3:0
19:00. "Alaşkert" (Ermənistan) - "Makedoniya Gerçe" (Şimali Makedoniya) - 3:1
19:30. "Laçi" (Albaniya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - 1:1
19:30. AEK (Kipr) - “Petrokub” (Moldova) - 1:0
19:45. “Trans” (Estoniya) - "Buduçnost" (Monteneqro) - 0:2
20:00. “Flora” (Estoniya) - "Radniçki" (Serbiya) - 2:0
20:00. “Kuopio” (Finlandiya) - “Vitebsk” (Belarus) - 2:0
20:00. “Səbail” (Azərbaycan) - "Universitatya" (Rumıniya) - 2:3
20:30. "Baltsan" (Malta) - "Domjale" (Sloveniya) - 3:4
20:30. "Riteryay" (Litva) - “Klaksvik” (Farer adaları) - 1:1
20:30. "Rujomberok" (Slovakiya) - "Levski" (Bolqarıstan) - 0:2
21:00. "Akademiya Pandev" (Şimali Makedoniya) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) - 0:3
21:00. "Brondbü" (Danimarka) - “İnter” (Turku, Finlandiya) - 4:1
21:00. "Debretsen" (Macarıstan) - "Kukesi" (Albaniya) - 3:0
21:00. "Dinamo" (Tiflis, Gürcüstan) - “Enqordani” (Andorra) - 6:0
21:00. "Makkabi" (Hayfa, İsrail) - "Mura" (Sloveniya) - 2:0
21:00. "Sperantsa" (Moldova) - “Neftçi” (Azərbaycan) - 0:3
21:00. “Brann” (Norveç) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya) - 2:2
21:00. “Jalgiris” (Kaunas, Litva) - "Apollon" (Kipr) - 0:2
21:00. “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - "B-36 Torshavn" (Farer adaları) - 2:0
21:00. “Liepaya” (Latviya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) - 1:1
21:00. “Malmö” (İsveç) - “Ballumena” (Şimali İrlandiya) - 7:0
21:00. “Mölde” (Norveç) - “Reykyavik” (İslandiya) - 7:1
21:00. “Radnik” (Bosniya və Herseqovina) - “Spartak” (Trnava, Slovakiya) - 2:0
21:00. “Şaxtyor” (Soliqorsk, Belarus) - “Hibernian” (Malta) - 1:0
21:30. “Fola Eş” (Lüksemburq) - “Çixura” (Gürcüstan) - 1:2
22:00. “Konnax” (Uels) - "Kilmarnok" (Şotlandiya) - 1:2
22:00. "Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) – “Riqa” (Latviya) - 2:3
22:30. "Çukariçki" (Serbiya) - "Banants" (Ermənistan) - 3:0
22:30. "Styaua" (Buxarest, Rumıniya) - “Milsami” (Moldova) - 2:0
22:30. "Zeta" (Monteneqro) - “Vidi” (Macarıstan) - 1:5
22:30. “Dunayska Streda” (Slovakiya) - "Krakoviya" (Polşa) - 1:1
22:30. “Europa” (Cəbəllütariq) - "Legiya" (Polşa) - 0:0
22:45. "Aberdin" (Şotlandiya) - “Rovanyemi” (Finlandiya) - 2:1
22:45. “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) - “Hoqesun” (Norveç) - 0:1
22:45. “Kork Siti” (İrlandiya) - “Proqres” (Lüksemburq) - 0:2
22:45. “Sent-Patriks” (İrlandiya) - “Nörrçöpinq” (İsveç) - 0:2
23:00. "Honved" (Macarıstan) - “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) - 3:1
23:00. “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - “Kayrat” (Qazaxıstan) - 1:2
12 iyul
00:00. “Breydablik” (İslandiya) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) - 0:0
00:00. “Styarnan” (İslandiya) - “Levadiya” (Estoniya) - 2:1
10 iyul
"Jeness" (Lüksemburq) - "Tobol" (Qazaxıstan) - 0:0
9 iyul
“Sent Josefs” (Cəbəllütariq) - “Reyncers” (Şotlandiya) - 0:4
“Qzira” (Malta) - "Hayduk" (Split, Xorvatiya) - 0:2
MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - "Titoqrad" (Monteneqro) - 4:0
Qeyd edək ki, cavab görüşləri 16 - 18 iyulda keçiriləcək.
"Sabah"ın U-13 komandası İtaliyaya yollanır
Saatlıda 4 qol vuruldu - Video
"Qarabağ"a qarşı bu dəfə fərqli çıxış etmək istəyirik"
Tonali mərc oyunlarında 50 qayda pozuntusunda ittiham olunur
Liderdən "İrəvan"a 3 cavabsız qol - Video
"Karvan" xal itirdi, "Araz Saatlı"dan darmadağın
Misli Premyer Liqasında 4 oyunun hakimləri bilindi
Dani Alveş ziyafət təşkil etdi
"Bavariya"ya rədd cavabı verdi
"Napoli" Xviça ilə yeni müqavilə imzalayır
"Neftçi"nin sabiq futbolçusu "Molde"də
"Bayer" hazırda dünyanın ən güclü komandasıdır”
"Neftçi" "Qəbələ" ilə oyuna itkilərlə çıxacaq
"Borussiya" Terziçin qarşısına şərtlər qoydu
26 oyunda 31 qol - Video
"Qarabağ" sabah 11-ci çempionluğu rəsmiləşdirə bilər
"Neftçi"nin legionerinin zədəsi sağaldı
Gürcülər çox döşünə döyməsin, biz də monqollara qalib gəldik
Benzia “Puşkaş” mükafatına layiq görülə bilər - Video
Qrizmann qayıtdı
"Real" üç futbolçusu ilə razılaşdı
Xavi jurnalisti məhkəməyə verdi
PSJ-nin iki futbolçusu zədəsini sağaltdı
Ronaldo hakimə etiraz etdi - Şəkil
İngiltərə millisinin üzvü Avro-2024-ü buraxacaq
"Zirə"nin hücumçusu Niger millisində oyuna çıxdı
Virtzin 21 qolu və 31 qol ötürməsi - Video
"Tottenhem" "Bavariya" ilə qarşılaşacaq
Keyn sağaldı