Ölkə kubokunun sahibi “Qarabağ” artıq Türkiyədədir. Dünən Bakı - İstanbul reysiylə hərəkət edən komanda axşam saatlarında Ankaradan təxminən 100 km aralıda olan Qızılcahamam qəsəbəsindəki 5 ulduzlu “Palatya” otelində məskunlaşıb. Bu dəqiqələrdə “Qarabağ” ilk məşqinə çıxacaq. Bu haqda Qol.Az-ın müxbiriylə söhbətində “Qarabağ”ın mətbuat xidmətini rəhbəri Nurlan İbrahimov məlumat verib: “Artıq 10 dəqiqədən sonra komandamız Türkiyədə ilk məşqinə çıxacaq. Bütün futbolçular komandanın düşərgəsindədirlər. Düşərgəyə yeni futbolçular da baxışa gələcəklər. Artıq bu gün iki türk oyunçu komandamızın düşərgəsində olacaq”.
"Qarabağ" artıq Türkiyədə ilk məşqinə çıxıb. Bir saatdan bir qədər az müddəti əhatə edən hazırlıq prosesində baş məşqçi Qurban Qurbanov futbolçuları çox "yükləməyib". Komandanın ikinci məşqi saat 17:30-da keçiriləcək. Bu arada "Qarabağ"ın düşərgəsində baxışda olan türkiyəli futbolçuların adlarını öyrənə bildik. Həmin futbolçular 1981-ci il təvəllüdlü Alirza Günəş və 1986-cı ildən olan Aydın Kuzudur. Hər iki oyunçu yrımmüdafiəçidir. Onların son klubu Türkiyənin birinci liqa təmsilçisi "Adane Demirspor" olub. Baxışda olan oyunçular artıq komanda ilə birgə səhər məşqində iştirak ediblər.