“Real”ın (Madrid) baş məşqçisi Xabi Alonso UEFA Çempionlar Liqasının 2-ci turunda “Kayrat”la Almatıda keçiriləcək oyun öncəsi fikirlərini bölüşüb.
QOL.az xəbər verir ki, o, bu gün keçirdiyi mətbuat konfransında qalib gəlmək istədiklərini söyləyib:
“Sabah hansı komandaya qarşı oynayacağımızdan asılı olmayaraq, biz mütləq qələbə qazanmaq və xal toplamağa davam etmək istəyirik. Sabah Çempionlar Liqası oyunudur, rəqibin kimliyi önəmli deyil”.
“Biz yaxşı hücum etməyə çalışacağıq. Anlayırıq ki, oyun gərgin keçəcək. “Kayrat” bu yarışa yaxşı hazırlaşıb.
Onların “Sportinq” və “Seltik”lə oyunlarını gördük. Hücumda fərqli oyunçuları var. Onlar sadə, açıq futbol oynayırlar. Biz rəqibi təhlil etmişik, “Kayrat”ın bir çox oyunçusunu tanıyırıq. Əlbəttə, başa düşürük ki, onlar “Seltik”i turnirdən kənarlaşdırıblar. Bizim şübhəmiz yoxdur ki, “Kayrat” oyuna hazır olacaq”, – deyə Alonso bildirib.
Baş məşqçi komandası ilə Qazaxıstana uzun uçuş barədə də danışıb: “Qazaxıstana uzun uçuşa gəldikdə, adaptasiya vacibdir. Bu, adət olunmuş hal deyil. Sabah yenidən oyun olacaq Uzun uçuş bəhanəsi ola bilməz”.
Alonso həmçinin oyunlardan sonra komandasını analiz etdiyini də vurğulayıb:“Hər oyundan sonra analiz aparıram və bunu çox sevirəm. Düşünürəm ki, bu futbolçularımızla ən yüksək hədəflərə çata bilərik. Orta sahədə böyük seçim imkanlarımız var. “Atletiko” ilə oyunda bəzi şeylər planladığımız kimi getmədi. Valverdenin dedikləri çox vacibdir. Dinamikamızı daha da inkişaf etdirmək istəyirik”.
Xatırladaq ki, “Kayrat” - “Real” matçı sentyabrın 30-u Bakı vaxtı ilə saat 20:45-də başlanacaq.