Millətlər Liqasında yekun: yüksələnlər və enənlər - Siyahı

Millətlər Liqasında yekun: yüksələnlər və enənlər - Siyahı
DÜNYA FUTBOLU 28 Sentyabr 2022 / 16:16 9695
-  A +

UEFA Millətlər Liqasında qrup mərhələsinin oyunlarına sentyabrın 27-də yekun vurulub.

Qol.az xəbər verir ki, A Liqasında 4 qrupun qalibi final mərhələsində yarışacaq. Bunlar Xorvatiya, İspaniya, İtaliya və Niderlanddir. Bundan başqa, növbəti ML yarışı üçün kimlərin öz liqalarını tərk edərək aşağı liqaya düşdüyü, kimlərin isə yüksəldiyi müəyyənləşib.

A Liqası

1-ci qrup (yekun nəticə): Xorvatiya (13 xal), Danimarka (12), Fransa (5), Avstriya (4)

Xorvatiya final mərhələsinə vəsiqə qazanıb, Avstriya B liqasına düşüb.

2-ci qrup: İspaniya (11), Portuqaliya (10), İsveç (9), Çexiya (4)

İspaniya final mərhələsinə vəsiqə qazanıb, Çexiya B liqasına düşüb.

3-cü qrup: İtaliya (11), Macarıstan (10), Almaniya (7), İngiltərə (3)

İtaliya final mərhələsinə vəsiqə qazanıb, İngiltərə B liqasına düşüb.

4-cü qrup: Niderland (16), Belçika (10), Polşa (7), Uels (1)

Niderland final mərhələsinə vəsiqə qazanıb, Uels B liqasına düşüb.


B Liqası

1-ci qrup: Şotlandiya (13), Ukrayna (11), İrlandiya (7), Ermənistan (3)

Şotlandiya A liqasına yüksəlib, Ermənistan C liqasına düşüb

2-ci qrup: İsrail (8), İslandiya (4), Albaniya (2), Rusiya (0 - iştirak etməyib)

İsrail A liqasına yüksəlib, Rusiya aşağı liqaya düşüb

3-cü qrup: Bosniya və Herseqovina (11), Finlandiya (8), Çernoqoriya (7), Rumıniya (7)

Bosniya və Herseqovina A liqasına yüksəlib, Rumıniya C liqasına düşüb

4-cü qrup: Serbiya (13), Norveç (10), Sloveniya (6), İsveç (4)

Serbiya A liqasına yüksəlib, İsveç C liqasına düşüb

C Liqası

1-ci qrup: Türkiyə (13), Lüksemburq (11), Farer adaları (8), Litva (1)

Türkiyə B liqasına yüksəlib, Litva C liqasında qalmaq üçün pley-off oyunu keçirəcək.

2-ci qrup: Yunanıstan (15), Kosovo (9), Şİmali İrlandiya (5, qol fərqi -3), Kipr (5, qol fərqi -8)

Yunanıstan B liqasına yüksəlib, Kipr C liqasında qalmaq üçün pley-off oyunu keçirəcək.

3-cü qrup: Qazaxıstan (13), Azərbaycan (10), Slovakiya (7), Belarus (3)

Qazaxıstan B liqasına yüksəlib, Belarus C liqasında qalmaq üçün pley-off oyunu keçirəcək.

4-cü qrup: Gürcüstan (16), Bolqarıstan (6), Şİmali Makedoniya (7), Cəbəllütariq (1)

Gürcüstan B liqasına yüksəlib, Cəbəllütariq C liqasında qalmaq üçün pley-off oyunu keçirəcək.

D Liqası

1-ci qrup: Latviya (13), Moldova (13), Andorra (8), Lixtenşteyn (0)

Latviya şəxsi oyunlardakı nəticələrə görə Moldovanı qabaqlayaraq C liqasına yüksəlib

2-ci qrup: Estoniya (12), Malta (6), San-Marino (0)

Estoniya C liqasına yüksəlib

Yarımfinal matçları: 14 və 15 iyun, 2023-cü il

Final və 3-cü yer uğrunda oyunlar: 18 iyun, 2023

Pley-off matçları: 21-23 və 24-26 2024-cü il
 

Daha çox


Son xəbərlər
04.12.22  20:37

Jirudan tarixi rekord