Təqvim


Azərbaycan Premyer Liqası,
2022/23 mövsümünün
Təqvimi

I dövrə

I tur

5-7 avqust 2022-ci il
“Sabah” (Bakı) - “Sumqayıt”
“Kəpəz” (Gəncə) – “Zirə” (Bakı)
“Şamaxı” – “Neftçi” (Bakı)
“Turan Tovuz” – “Qəbələ”
“Qarabağ” (Ağdam) – “Səbail” (Bakı) 

9 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

10 avqust: UEFA Superkuboku (Helsinki)

11 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

II tur

12-14 avqust

“Sumqayıt” – “Qarabağ”
“Səbail” – “Turan Tovuz”
“Qəbələ” – “Şamaxı”
“Neftçi” – “Kəpəz”
“Zirə” – “Sabah”

16-17 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

18 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

III tur

19-21 avqust

“Zirə” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Neftçi”
“Kəpəz” – “Qəbələ”
“Şamaxı” – “Səbail”
“Turan Tovuz” – “Qarabağ”

23-24 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

25 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

25 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

26 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

IV tur

26-28 avqust

“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”
“Qarabağ” – “Şamaxı”
“Səbail” – “Kəpəz”
“Qəbələ” – “Sabah”
“Neftçi” – “Zirə” 

V tur

2-4 sentyabr

“Neftçi” – “Sumqayıt”
“Zirə” – “Qəbələ”
“Sabah” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Qarabağ”
“Şamaxı” – “Turan Tovuz”

6-7 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

8 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu 

VI tur

9-11 sentyabr

“Sumqayıt” – “Şamaxı”
“Turan Tovuz” – “Kəpəz”
“Qarabağ” – “Sabah”
“Səbail” – “Zirə”
“Qəbələ” – “Neftçi”

13-14 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

15 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

VII tur

16-18 sentyabr

“Qəbələ” – “Sumqayıt”
“Neftçi” – “Səbail”
“Zirə” – “Qarabağ”
“Sabah” – “Turan Tovuz”
“Kəpəz” – “Şamaxı” 

22 sentyabr: Millətlər Liqası – Slovakiya – Azərbaycan

25 sentyabr: Millətlər Liqası - Azərbaycan – Qazaxıstan

VIII tur

1-3 oktyabr

“Sumqayıt” – “Kəpəz”
“Şamaxı” – “Sabah”
“Turan Tovuz” – “Zirə”
“Qarabağ” – “Neftçi”
“Səbail” – “Qəbələ”


4-5 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

6 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu 

IX tur

7-9 oktyabr

“Səbail” – “Sumqayıt”
“Qəbələ” – “Qarabağ”
“Neftçi” – “Turan Tovuz”
“Zirə” – “Şamaxı”
“Sabah” – “Kəpəz”

11-12 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

13 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu 

II dövrə

X tur

14-16 oktyabr

“Qarabağ” – “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” – “Səbail”
“Şamaxı” – “Qəbələ”
“Kəpəz” – “Neftçi”
“Sabah” – “Zirə”

XI tur

21-23 oktyabr

“Sumqayıt” – “Zirə”
“Neftçi” – “Sabah”
“Qəbələ” – “Kəpəz”
“Səbail” – “Şamaxı”
“Qarabağ” – “Turan Tovuz”

25-26 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

27 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

XII tur

28-30 oktyabr

“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”
“Şamaxı” – “Qarabağ”
“Kəpəz” – “Səbail”
“Sabah” – “Qəbələ”
“Zirə” – “Neftçi”

1-2 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

3 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

XIII tur

4-6 noyabr

“Sumqayıt” – “Neftçi”
“Qəbələ” – “Zirə”
“Səbail” – “Sabah”
“Qarabağ” – “Kəpəz”
“Turan Tovuz” – “Şamaxı”

7 noyabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması

XIV tur

11-13 noyabr

“Şamaxı” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Turan Tovuz”
“Sabah” – “Qarabağ”
“Zirə” – “Səbail”
“Neftçi” – “Qəbələ”

16 noyabr: Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsinə keçid üçün oyun  

14-20 noyabr: milli komandaların rəsmi yoldaşlıq görüşləri üçün müddət

22-23 noyabr

Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsinin oyunları

XV tur

27-29 noyabr

“Sumqayıt” – “Qəbələ”
“Səbail” – “Neftçi”
“Qarabağ” – “Zirə”
“Turan Tovuz” – “Sabah”
“Şamaxı” – “Kəpəz” 

XVI tur

2-4 dekabr

“Kəpəz” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Şamaxı”
“Zirə” – “Turan Tovuz”
“Neftçi” – “Qarabağ”
“Qəbələ” – “Səbail” 

8-9 dekabr

Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

XVII tur

13-15 dekabr

“Sumqayıt” – “Səbail”
“Qarabağ” – “Qəbələ”
“Turan Tovuz” – “Neftçi”
“Şamaxı” – “Zirə”
“Kəpəz” – “Sabah”

19-20 dekabr

Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

XVIII tur

23-25 dekabr

“Sumqayıt” – “Sabah”
“Zirə” – “Kəpəz”
“Neftçi” – “Şamaxı”
“Qəbələ” – “Turan Tovuz”
“Səbail” – “Qarabağ”

III dövrə

XIX tur

24-26 yanvar 2023-cü il

“Zirə” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Neftçi”
“Kəpəz” – “Qəbələ”
“Şamaxı” – “Səbail”
“Turan Tovuz” – “Qarabağ”

XX tur

30 yanvar -1 fevral

“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”
“Qarabağ” – “Şamaxı”
“Səbail” – “Kəpəz”
“Qəbələ” – “Sabah”
“Neftçi” – “Zirə” 

XXI tur

4-6 fevral

“Neftçi” – “Sumqayıt”
“Zirə” – “Qəbələ”
“Sabah” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Qarabağ”
“Şamaxı” – “Turan Tovuz” 

XXII tur

10-12 fevral

“Sumqayıt” – “Şamaxı”
“Turan Tovuz” – “Kəpəz”
“Qarabağ” – “Sabah”
“Səbail” – “Zirə”
“Qəbələ” – “Neftçi” 

14-15 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

16 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXIII tur

 17-19 fevral

“Qəbələ” – “Sumqayıt”
“Neftçi” – “Səbail”
“Zirə” – “Qarabağ”
“Sabah” – “Turan Tovuz”
“Kəpəz” – “Şamaxı”

21-22 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

23 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları

24 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsinin püşkatması 

XXIV tur

23-25 fevral

“Sumqayıt” – “Kəpəz”
“Şamaxı” – “Sabah”
“Turan Tovuz” – “Zirə”
“Qarabağ” – “Neftçi”
“Səbail” – “Qəbələ” 

XXV tur

3-5 mart

“Səbail” – “Sumqayıt”
“Qəbələ” – “Qarabağ”
“Neftçi” – “Turan Tovuz”
“Zirə” – “Şamaxı”
“Sabah” – “Kəpəz” 

7-8 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

9 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXVI tur

10-12 mart

“Sabah” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Zirə”
“Şamaxı” – “Neftçi”
“Turan Tovuz” – “Qəbələ”
“Qarabağ” – “Səbail” 

14-15 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

16 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

17 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final, 1/2 final və final mərhələlərinin püşkatması

XXVII tur

17-19 mart

“Sumqayıt” – “Qarabağ”
“Səbail” – “Turan Tovuz”
“Qəbələ” – “Şamaxı”
“Neftçi” – “Kəpəz”
“Zirə” – “Sabah” 

20-28 mart: milli komandaların toplanışı üçün ayrılmış vaxt 

IV dövrə

XXVIII tur

1-3 aprel

“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”
“Şamaxı” – “Qarabağ”
“Kəpəz” – “Səbail”
“Sabah” – “Qəbələ”
“Zirə” – “Neftçi”

XXIX

7-9 aprel

“Sumqayıt” – “Neftçi”
“Qəbələ” – “Zirə”
“Səbail” – “Sabah”
“Qarabağ” – “Kəpəz”
“Turan Tovuz” – “Şamaxı”

11-12 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

13 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXX tur

14-16 aprel

“Şamaxı” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Turan Tovuz”
“Sabah” – “Qarabağ”
“Zirə” – “Səbail”
“Neftçi” – “Qəbələ”

18-19 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

20 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

19 aprel

Azərbaycan Kuboku, 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXXI tur

22-24 aprel

“Sumqayıt” – “Qəbələ”
“Səbail” – “Neftçi”
“Qarabağ” – “Zirə”
“Turan Tovuz” – “Sabah”
“Şamaxı” – “Kəpəz” 

27 aprel

Azərbaycan Kuboku, 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

XXXII tur

30 aprel - 2 may

“Kəpəz” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Şamaxı”
“Zirə” – “Turan Tovuz”
“Neftçi” – “Qarabağ”
“Qəbələ” – “Səbail” 

XXXIII tur

5-7 may
“Sumqayıt” – “Səbail”
“Qarabağ” – “Qəbələ”
“Turan Tovuz” – “Neftçi”
“Şamaxı” – “Zirə”
“Kəpəz” – “Sabah”

9-10 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

11 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar 

XXXIV tur

12-14 may

“Sumqayıt” – “Sabah”
“Zirə” – “Kəpəz”
“Neftçi” – “Şamaxı”
“Qəbələ” – “Turan Tovuz”
“Səbail” – “Qarabağ”

16-17 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

18 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

XXXV tur

21 may

“Qarabağ” – “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Neftçi”
“Şamaxı” – “Qəbələ”
“Sabah” – “Zirə” 

XXXVI tur

28 may

“Sumqayıt” – “Zirə”
“Neftçi” – “Sabah”
“Qəbələ” – “Kəpəz”
“Səbail” – “Şamaxı”
“Qarabağ” – “Turan Tovuz”

31 may: Avropa Liqasının finalı (Budapeşt) 

3 iyun

Azərbaycan Kubokunun finalı

7 iyun

Konfrans Liqasının finalı (Praqa)

10 iyun

 Çempionlar Liqasının finalı (İstanbul)


Son xəbərlər
24.09.22  15:17

Kunde sıradan çıxdı

24.09.22  12:58

"Milan"da itki

23.09.22  22:53

Nedved istefa verir?