“Karvan”ın növbəti mövsümdə premyer-liqada çıxış etməyəcəyi barədə mən də eşitmişəm. Amma hələ ki, bu barədə bizə heç bir rəsmi müraciət olmayıb”. Qol.Az-ın müxbiriylə söhbətində bu sözləri maddi baxımdan ciddi problemlər yaşayan “Karvan”ın növbəti mövsümdə premyer-liqada çıxış etməyəcəyi, ümumiyyətlə dağılacağı barədə yayılan xəbərlərə münasibət bildirərkən PFL-in prezidenti Ramin Musayev deyib.
R.Musayev bildirib ki, klublar çempionatda iştirakları barədə lazımı sənədləri avqustun 4-dək təqdim etməlidirlər: “Transfer pəncərəsi” avqustun 4-də bağlanır. Həmin tarixə qədər klublar çempionatda iştirakla bağlı bütün lazımı sənədləri bizə təqdim etməlidirlər. Əgər həmin tarixə qədər “Karvan” və ya başqa bir komanda bütün sənədləri təqdim etməsə, o zaman həmin klub çempionatda iştirak edə bilməyəcək”.
PFL-in rəhbəri onu da bildirdi ki, “Karvan” çempionatda iştirak etməsə, başqa bir komanda ilə əvəzlənəcək: “Reqlamentə əsasən bu halda premyer-liqanı tərk edən komandalardan biri yenidən yarışda iştirak edə bilər. Amma biz vəziyyətə baxacağıq. Hansı klubun maddi vəziyyəti yaxşı olsa, həmin komandanı da çempionata buraxacağıq”.
Sonda isə Ramin Musayev daha bir maraqlı açıqlama verdi. PFL-in rəhbəri bildirdi ki, “Karvan”ın satılması da mümkündür: “Hələ ötən mövsümün sonuna yaxın mən bəzi iş adamları ilə görüşdüm. Onlar bildirdilər ki, yeni komanda yaratmaq istəyirlər. Məndən də xahiş etdilər ki, həmin komanda birbaşa premyer-liqada çıxış etsin. Amma mən onlara bildirdim ki, bu qeyri-mümkündür. İndi “Karvan” rəhbərliyi ilə bu haqda danışacağam. Əgər onlar razı olsalar, “Karvan”ı məhz həmin iş adamları satın ala bilərlər. Bu halda həm komandanın dağılmasının qarşısı alınar, həm də “Karvan” premyer-liqadakı çıxışını davam etdirər”.