Azərbaycan birinci divizionunda 2019-20 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.
Qol.az PFL-in rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, yeni mövsümə sabah start veriləcək.
Sonuncu - 26-cı turun oyunları isə 2020-ci il, mayın 7-də keçiriləcək.
I Dövrə
I tur
22 avqust (cümə axşamı)
1. “Qaradağ Lökbatan” (Bakı) – “Sumqayıt” -2 (Sumqayıt)
2. “Neftçi” -2 (Bakı) – “Keşlə” -2 (Bakı)
3. “Kəpəz” (Gəncə) – MOİK (Bakı)
23 avqust (cümə)
4. “Zaqatala” (Zaqatala) – “Sabah"- 2 (Bakı)
5. “Zirə" -2 (Bakı) – “Ağsu” (Ağsu)
6. “Səbail" -2 (Bakı) – “Turan Tovuz” (Tovuz)
II tur
28 avqust (çərşənbə)
7. “Keşlə”-2 – “Kəpəz”
8. “Sumqayıt”-2 – “Neftçi”-2
9. “Turan Tovuz” – “Qaradağ Lökbatan”
29 avqust (cümə axşamı)
10. “Ağsu” – “Səbail”-2
11. “Sabah”-2 – “Zirə”-2
30 avqust (cümə)
12. “Qarabağ”-2 (Ağdam) – “Zaqatala”
III tur
13 sentyabr (cümə)
13. “Kəpəz” – “Sumqayıt”-2
14. “Səbail”-2 – “Sabah”-2
15. MOİK – “Keşlə”-2
14 sentyabr (şənbə)
16.“Zirə”-2 – “Qarabağ”-2
17. “Neftçi”-2 – “Turan Tovuz”
18. “Qaradağ Lökbatan” – “Ağsu”
IV tur
19 sentyabr (cümə axşamı)
19. “Sumqayıt”-2 – MOİK
20. “Turan Tovuz” – “Kəpəz”
21. “Ağsu” – “Neftçi”-2
20 sentyabr (cümə)
22. “Sabah”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
23. “Qarabağ”-2 – “Səbail”-2
24. “Zaqatala” – “Zirə”-2
V tur
26 sentyabr (cümə axşamı)
25. “Səbail”-2 – “Zaqatala”
26. “Qaradağ Lökbatan” – “Qarabağ”-2
27. “Neftçi”-2 – “Sabah”-2
27 sentyabr (cümə)
28. “Kəpəz” – “Ağsu”
29. MOİK – “Turan Tovuz”
30. “Keşlə”-2 – “Sumqayıt”-2
VI tur
3 oktyabr (cümə axşamı)
31. “Turan Tovuz” – “Keşlə”-2
32. “Ağsu” – MOİK
33. “Sabah”-2 – “Kəpəz”
4 oktyabr (cümə)
34. “Qarabağ”-2 – “Neftçi”-2
35. “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan”
36. “Zirə”-2 – “Səbail”-2
VII tur
18 oktyabr (cümə)
37. “Qaradağ Lökbatan” – “Zirə”-2
38. “Neftçi”-2 – “Zaqatala”
39. “Kəpəz” – “Qarabağ”-2
19 oktyabr (şənbə)
40. MOİK – “Sabah”-2
41. “Keşlə”-2 – “Ağsu”
42. “Sumqayıt”-2 – “Turan Tovuz”
VIII tur
24 oktyabr (cümə axşamı)
43.“Ağsu” – “Sumqayıt”-2
44. “Sabah”-2 – “Keşlə”-2
45. “Zaqatala” – “Kəpəz”
25 oktyabr (cümə)
46. “Qarabağ”-2 – MOİK
47. “Zirə”-2 – “Neftçi”-2
48. “Səbail”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
IX tur
31 oktyabr (cümə axşamı)
49. “Neftçi”-2 – “Səbail”-2
50. “Kəpəz” – “Zirə”-2
51. MOİK – “Zaqatala”
1 noyabr (cümə)
52. “Keşlə”-2 – “Qarabağ”-2
53. “Sumqayıt”-2 – “Sabah”-2
54. “Turan Tovuz” – “Ağsu”
X tur
7 noyabr (cümə axşamı)
55. “Sabah”-2 – “Turan Tovuz”
56. “Zaqatala” – “Keşlə”-2
57.“Zirə”-2 – MOİK
8 noyabr (cümə)
58. “Qarabağ”-2 – “Sumqayıt”-2
59. “Səbail”-2 – “Kəpəz”
60.“Qaradağ Lökbatan” – “Neftçi”-2
XI tur
21 noyabr (cümə axşamı)
61. “Kəpəz” – “Qaradağ Lökbatan”
62. MOİK – “Səbail”-2
63. “Keşlə”-2 – “Zirə”-2
22 noyabr (cümə)
64. “Sumqayıt”-2 – “Zaqatala”
65. “Turan Tovuz” – “Qarabağ”-2
66. “Ağsu” – “Sabah”-2
XII tur
28 noyabr (cümə axşamı)
67. “Zaqatala” – “Turan Tovuz”
68. “Zirə”-2 – “Sumqayıt”-2
69. “Qaradağ Lökbatan” – MOİK
29 noyabr (cümə)
70. “Səbail”-2 – “Keşlə”-2
71. “Qarabağ”-2 – “Ağsu”
72. “Neftçi”-2 – “Kəpəz”
XIII tur
9 dekabr (bazar ertəsi)
73. MOİK – “Neftçi”-2
74. “Keşlə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
75. “Sumqayıt”-2 – “Səbail”-2
76. “Turan Tovuz” – “Zirə”-2
77. “Ağsu” – “Zaqatala”
78. “Sabah”-2 – “Qarabağ”-2
II Dövrə
XIV tur
6 fevral (cümə axşamı)
79. “Sumqayıt”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
80. “Keşlə”-2 – “Neftçi”-2
81. MOİK – “Kəpəz”
7 fevral (cümə)
82. “Sabah”-2 – “Zaqatala”
83. “Ağsu” – “Zirə”-2
84. “Turan Tovuz” – “Səbail”-2
XV tur
13 fevral (cümə axşamı)
85.“Kəpəz” – “Keşlə”-2
86. “Neftçi”-2 – “Sumqayıt”-2
87. “Qaradağ Lökbatan” – “Turan Tovuz”
14 fevral (cümə)
88. “Səbail”-2 – “Ağsu”
89. “Zirə”-2 – “Sabah”-2
90. “Zaqatala” – “Qarabağ”-2
XVI tur
20 fevral (cümə axşamı)
91.“Qarabağ”-2 – “Zirə”-2
92. “Sabah”-2 – “Səbail”-2
93. “Ağsu” – “Qaradağ Lökbatan”
21 fevral (cümə)
94. “Turan Tovuz” – “Neftçi”-2
95. “Sumqayıt”-2 – “Kəpəz”
96. “Keşlə”-2 – MOİK
XVII tur
27 fevral (cümə axşamı)
97. MOİK – “Sumqayıt”-2
98. “Kəpəz” – “Turan Tovuz”
99. “Neftçi”-2 – “Ağsu”
28 fevral (cümə)
100.“Qaradağ Lökbatan” – “Sabah”-2
101. “Səbail”-2 – “Qarabağ”-2
102. “Zirə”-2 – “Zaqatala”
XVIII tur
5 mart (cümə axşamı)
103. “Zaqatala” – “Səbail”-2
104. “Qarabağ”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
105. “Sabah”-2 – “Neftçi”-2
6 mart (cümə)
106. “Ağsu” – “Kəpəz”
107. “Turan Tovuz” – MOİK
108. “Sumqayıt”-2 – “Keşlə”-2
XIX tur
12 mart (cümə axşamı)
109. “Keşlə”-2 – “Turan Tovuz”
110. MOİK – “Ağsu”
111. “Kəpəz” – “Sabah”-2
13 mart (cümə)
112. “Neftçi”-2 – “Qarabağ”-2
113. “Qaradağ Lökbatan” – “Zaqatala”
114. “Səbail”-2 – “Zirə”-2
XX tur
18 mart (çərşənbə)
115. “Zirə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
116. “Zaqatala” – “Neftçi”-2
117. “Qarabağ”-2 – “Kəpəz”
19 mart (cümə axşamı)
118. “Sabah”-2 – MOİK
119. “Ağsu” – “Keşlə”-2
120. “Turan Tovuz” – “Sumqayıt”-2
XXI tur
2 aprel (cümə axşamı)
121. “Sumqayıt”-2 – “Ağsu”
122. “Keşlə”-2 – “Sabah”-2
123. MOİK – “Qarabağ”-2
3 aprel (cümə)
124. “Kəpəz” – “Zaqatala”
125. “Neftçi”-2 – “Zirə”-2
126. “Qaradağ Lökbatan” – “Səbail”-2
XXII tur
9 aprel (cümə axşamı)
127. “Səbail”-2 “Neftçi”-2
128. “Zirə”-2 – “Kəpəz”
129. “Zaqatala” – MOİK
10 aprel (cümə)
130.“Qarabağ”-2 – “Keşlə”-2
131. “Sabah”-2 – “Sumqayıt”-2
132. “Ağsu” – “Turan Tovuz”
XXIII tur
16 aprel (cümə axşamı)
133. “Turan Tovuz” – “Sabah”-2
134. “Sumqayıt”-2 – “Qarabağ”-2
135. “Keşlə”-2 – “Zaqatala”
17 aprel (cümə)
136. MOİK – “Zirə”-2
137. “Kəpəz” – “Səbail”-2
138. “Neftçi”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
XXIV tur
23 aprel (cümə axşamı)
139. “Qaradağ Lökbatan” – “Kəpəz”
140. “Səbail”-2 – MOİK
141.“Zirə”-2 – “Keşlə”-2
24 aprel (cümə)
142. “Zaqatala” – “Sumqayıt”-2
143. “Qarabağ”-2 – “Turan Tovuz”
144. “Sabah”-2 – “Ağsu”
29 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar
XXV tur
1 may (cümə)
145. “Ağsu” – “Qarabağ”-2
146. “Turan Tovuz” – “Zaqatala”
147. “Sumqayıt”-2 – “Zirə”-2
148. “Keşlə”-2 – “Səbail”-2
149. MOİK – “Qaradağ Lökbatan”
150. “Kəpəz” – “Neftçi”-2
XXVI tur
7 may (cümə axşamı)
151. “Neftçi”-2 – MOİK
152. “Qaradağ Lökbatan” – “Keşlə”-2
153. “Səbail”-2 – “Sumqayıt”-2
154. “Zirə”-2 – “Turan Tovuz”
155. “Zaqatala” – “Ağsu”
156. “Qarabağ”-2 – “Sabah”-2
"Latsio"da yeni baş məşqçi
"Bakı Sportinq" - "Lerik" oyunundakı 5 qol - Video
"Turan Tovuz"un legioneri milliyə dəvət aldı
Tanınmış klubun 4 xalı silinir
"Şahdağ Qusar"ın qələbəsi - Video
Futboldan ömürlük uzaqlaşdırıldılar - AFFA-dan sərt qərar
Yassin Benzia 5 il yarımdan sonra milliyə çağırıldı
"Şahdağ Qusar" və "Bakı Sportinq"dən qələbə
"Neftçi" - "Spartak" matçının biletləri satışda
"Juninyonu "Qarabağ"da saxlamaqda çətinlik çəkəcəyik"
Azərbaycan millisinin oyunlarına hakim təyinatları açıqlandı
Lunyov Rusiya yığmasının düşərgəsinə qoşuldu
"Frayburq"da Ştrayx dövrü başa çatır
Ançelotti Arda Güleri təriflədi
İnfantino Türkiyə Superliqasındakı qalmaqaldan danışdı
"Neftçi" - "Spartak" oyununun saatı açıqlandı
"Turan Tovuz" - "Qarabağ" matçını nə qədər azarkeş izləyib?
Kovaçı Hasenhyüttl əvəzlədi
“Qarabağ”dan 21-ci əsrin rekordu
"Traktor" növbəti qələbə ilə 3-cü pilləyə yüksəldi
Coşqun oynadı, "Ümraniyespor" qələbə qazandı
"Bayer" seriyanı davam etdirdi, yeni rekorda imza atdı
"Mançester Yunayted” “Liverpul”u kubokdan kənarlaşdırdı
Rahilin komandasından heç-heçə
Musanın komandası finala yüksəldi
"Sabah"ın səfər qələbəsi - Video
"Bunu oturub, başbilənlər fikirləşməlidir" - Samir Abasov