Britaniya mediası Avropa Liqasının Liqa mərhələsinin 1-ci turunun "Tottenhem"- "Qarabağ" (3:0) oyunu barədə yazıb.
QOL.az xəbər verir ki, BBC-nin reportajında belə bir sual ünvanlanıb: "Qarabağ" niyə qol vura bilmədi?" Böyüh ehtimalla bəzi azarkeşlər, oyunçular və klub nümayəndələri sual edir ki, necə oldu, "Qarabağ" "Tottenhem"in qapısına qol vura bilmədi? "Tottenhem" matçın son 82 dəqiqəsini 10 nəfərlə oynadı, rəqib hər iki hissədə qol vurmağa yaxın oldu.
Həmçinin oxuyun: "Qarabağ" Londonda niyə tıxacda qaldı? - Təfərrüatlar açıqlandı
Birinci hissədə Juninyo yaxın məsafədən hesabı bərabərləşdirə bilərdi, amma zərbəsi dəqiq olmadı. İkinci hissədə Toral Bayramov penaltini reallaşdıra bilmədi.
"Qarabağ" qapıya 14 zərbə endirdi ki, bu, "Tottenhem"dən 4 dəfə çoxdur.
"xG Philosophy"nin X (əvvəlki Tvitter) səhifəsində yazdığına görə, “Tottenhem"in qol vurma əmsalları 1,56 olub. "Qarabağ"da isə bu, 2.43 təşkil edib.
Yazıda "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanovun oyundan sonra mətbuat konfransında səsləndirdiyi fikirlərinə də yer verilib.
Q.Qurbanovun tıxacda qaldıqlarına görə məyus olduğunu yazan BBC məşqçinin bu fikirlərini dərc edib:
"Təsəvvür edin, siz tıxacda 2,5 yarım ilişib qalırsınız. Mən bunu məğlubiyyətə bəhanə kimi gətirmək istəmirəm. Amma belə hal baş verməməli idi. Bizi müşayiət edən bir polis belə yox idi. Bu, futbolçularımıza çox təsir etdi. Lakin baş verənlər görə rəqibin qələbəsinə kölgə salmır".