“Keşlə”nin futbolçusu Con Kamara Qazaxıstan mətbuatına müsahibə verib.
Qol.az xəbər verir ki, 2017-2018 mövsümündə bu ölkənin “Kaysar” klubunda çıxış etmiş afrikalı yarımmüdafiəçi “sport.kz”nin suallarını cavablandırıb.
- Con, son mövsümü Azərbaycan çempionatında keçirdin. Təəssüratların necədir?
- Keçən mövsüm bir az çətin oldu. Ancaq mən qətiyyətli oldum, komandam da yaxşı formada idi. Buna görə çox yaxşı oyun keçirməyi bacardım və tədricən nəticəyə nail oldum.
- Bakıda yaşamaq yaxşıdır, yoxsa Qızılordada?
- Düzünü deyim ki, Bakı gözəl şəhərdir və burada həyatı daha maraqlı edən çox şeylər var.
- Azərbaycan futbolunun səviyyəsi barədə nə deyə bilərsən? Azərbaycan çempionatını Qazaxıstan Premyer Liqası ilə necə müqayisə edərdin?
- Hər iki liqa çox yaxşıdır, həm də rəqabət qabiliyyətlidir. Fərq ondadır ki, Qazaxıstanda daha çox komanda var və daha çox oyun olur, amma səviyyə eynidir.
- Azərbaycan mətbuatında oyunla bağlı yaxşı rəylər oxudum. Oradakı çıxışlarından razısan?
- Əlbəttə. Azərbaycan çempionatındakı çıxışımdan çox məmnunam. İştirak etdiyim hər oyunda daha da inkişaf etməyə çalışacağam.
- Ümumiyyətlə, Azərbaycan Qazaxıstandan çox fərqlidir?
- Azərbaycan fərqli ölkədir. İnsanlarla danışmaq, onları başa düşmək daha asandır. Qazaxıstanda əsas problemlərdən biri dil idi. Xüsusilə yaşadığım şəhərdə - Qızılordada.
- Azərbaycan çempionatı sona 8 tur qalmış dayandırıldı. Sizcə, turnir davam etdiriləcəkmi?
- Bəli, Azərbaycan çempionatı COVID-19 ilə əlaqədar sona 8 tur qalmış dayandırıldı. Çox istərdim ki, oyunumuzu davam etdirək, amma nə olacağını bilmirəm. Artıq may ayı olsa da, oyunlar başlamayıb, ona görə də bilmirəm.
- “Keşlə” indi 3-cü yerdədir. Bu, klub üçün yaxşı nəticədir?
- Əlbəttə. Klubda hər kəs üçün yaxşı bir mövqedir.
- İndi Azərbaycandasan? Orada karantin şərtləri necədir?
- Bəli, hazırda Bakıdayam. Karantin vəziyyəti əslində sadə deyil, amma bizə verilən bütün tövsiyələrə əməl etməliyik.
- Qazaxıstan çempionatını izləyirsiniz?
- Bəli, hər iki liqanı izləyirəm. Qazaxıstan Premyer Liqasında bir çox yeni qaydalar qəbul edildi. Düşünürəm ki, hər şey yaxşıdır.
- “Keşlə” ilə müqaviləniz iyunda başa çatır. Karyeranızı harada davam etdirəcəyinizi düşünürsünüz?
- Agentlərim bunun üzərində işləyirlər. Onların maraq göstərdikləri və mənə təklif etdikləri bir çox ölkə var - Türkiyə, Qazaxıstan və digər yerlər.
- Bir gün Qazaxıstana qayıtmaq istərdinizmi?
- Mən futbolçuyam, buna görə də vəziyyət məqbul olduğu müddətdə hər yerdə və istənilən vaxt oynamağa hazıram.