Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu
Hakimlər: Rövşən Əhmədov, Ramiz Əsədov, Vaqif Musayev, Zöhrab Əliyev
QOLLAR: Vilyam Roşa Batista (36), Georgi Adamiya (45+2), Əhməd Ticani (86;87)
"Bakı" çempion!!!
Oyun başa çatdı.
87. QOLL. Ticani özünün ikinci, komandasının dördüncü qolunu vurdu.
86. QOLL. Meydana indicə daxil olan Rəhman Hacıyev topla bir qədər irəlilədikdən sonra Ticaniyə gözəl ötürmə verdi. Nigeriyalı forvard çətinlik çəkmədən üçüncü qolu "Muğan"ın qapısından keçirdi.
85. "Bakı"nın heyətində daha bir dəyişiklik. Batiostanı gənc futbolçu Rəhman Haclıyev əvəzlədi.
80. Tərlan Xəlilovun cərimə zərbəsi təhlükəli alınsa da, Sissoko səhvsiz oynadı.
79. Rafael Əmirbəyov sarı vərəqəylə cəzalandı. "Bakı"nın kapitanı Taranuya qarşı kobud oymamışdı.
78. Mahmud Qurbanov Əhməd Ticaniyə möhtəşəm ötürmə verdi. Lakin nigeriyalı futbolçu dəqiq oynaya bilmədi.
76. Mucirinin cərimə zərbəsini "Muğan"ın qapıçısı tuta bildi.
75. "Muğan"ın heyətində oyunçu dəyişikliyi baş verdi. İsaak Puponu Emin Əmiraslanov əvəzlədi. "Muğan"ın heyətində sabiq "Bakı"lıların sayı üçə çatdı. Emin Əmiraslanovdan başqa, Elnur Abdullayev və Tərlan Xəlilov da vaxtı ilə "Bakı"da çıxış edib.
72. "Bakı" üçüncü qolu vurmağa çox yaxın idi. Lakin "Muğan"ın qapıçısı Kamal Ələkbərov çətinliklə də olsa, Əhməd Ticaninin zərbəsini qaytara bildi.
70. Cəmşid Məhərrəmovun zərbəsi təhlükəli alındı.
67. Mahmud Qurbanovun zərbəsi qapının üstündən keçdi.
65. "Bakı"nın heyətində daha bir əvəzetmə oldu. Matçın qəhrəmanı Georgi Adamiyanı Əhməd Ticani əvəzlədi.
62. "Bakı"nın heyətində ilk oyunçu dəyişikliyi. Fernando Peresi Mhmud Qurbanov əvəzləyir. Mahmud karyerası ərzində 10-cu çempionluğu qazanmağa çox yaxındı.
57. Bu dəqiqələrdə oyunun tempi bir qədər aşağı düşüb.
49. "Bakı" üçüncü qolu vurmağa çox yaxın idi. Batista qapıçının kobud səhvindən yararlana bilmədi.
İkinci hissə başladı.
Birinci hissə başa çatdı.
45+2. QOLL. Adamiya möhtəşəm qol vurdu. Gürcü futbolçu rəqibin 5 oyunçusundan sıyrılaraq, topu qapıdan keçirdi.
44. "Muğan"dan daha bir futbolçu - Aqşin Ömərov sarı vərəqəylə cəzalandı. O Adamiyaya qarşı kobud oynamışdı.
43. "Muğan" əks hücumda rəqibini yaxalasa da, Cəmşid Məhərrəmovun təhlükəni sovuşdura bildi.
40. "Bakı" çempionluğun taleyini həll edə bilərdi. Əgər qapı dirəyi olmasaydı... Peresin zərbəsi məhz qapı dirəyinə dəyib, geri qayıtdı. Artıq ikinci dəfədir ki, bəxt "Bakı"dan üz döndərib.
36. QOLLLL. "Bakı" axır ki istəyinə çatdı. Batista fərqləndi.
34. Taranunun uzaqdan zərbəsini Sissoko asanlıqla tuta bildi.
31. Batista inanılmaz şansı əldən verdi... Braziliyalı forvard demək olar ki, boş qalmış qapını dəqiq nişan ala bilmədi. Bu epizodda topu qapıya göndərməmək, göndərməıkdən daha asan idi.
28. Batista sarı vərəqəylə cəzalanır.
25. "Muğan" "Bakı"nın qapısına zərbə endirsə də, Sissoko yerindədir. Seneqallı qapıçı künc zərbəsindən ötürülən topu çətinlik çəkmədən tuta bildi.
22. Mucirinin cərimə zərbəsindən ötürdüyü top "Muğan"ın qapısı qarşısında təhlükə yaratsa da, Slyan klubunun qapıçısı Kamal Bayramov bu dəfə də təhlükəni sovuçdura bildi.
18. Ramimin uzaqdan zərbəsi təhlükəli alındı.
15. "Bakı" daha bir qol şansını əldən verdi. "Muğan"ın qapıçısı Kamal Bayramov Fernando Peresin sevinməyinə imkan vermədi.
12. "Bakı" hesabı açmağa çox yaxın idi. Lakin Mucirinin baş zərbəsi qapı dirəyinə dəydi. Gürcü futbolçu çox təəssüflənir.
10. Qarşılaşmanın artıq ilk 10 dəqiqəsi geri qaldı. "Bakı" hələ ki rəqib qapısı qarşısında real qol epizodyu yarada bilməyib.
7. "Bakı" qapıya ilk təhlükəli zərbəni endirdi. Lakin Cəmşid Məhərrəmovun zərbəsi qeyri-dəqiq alındı.
6. Artıq oyunda ilk sarı vərəqə də var. "Muğan"dan Ramin Ağayev kobud oyuna görə hakim tərəfindən cəzalandı.
4. Qapıya ilk ciddi zərbə "Muğan"dan gəldi. Tərlan Xəlilovun təxminən 30 metrdən vurduğu cərimə zərbəsi qapının üstündən keçdi.
Oyun başladı.
Qarşılaşmanın "Bakı" üçün əhəmiyyətindən danışmaq yersizdir. "Zolaqlılar" meydana ancaq bir məqsəd üçün çıxıblar - qələbə. Qazanılacaq 3 xal "Bakı"nı çempion edəcək.